Senovės Egipto dievų aromatai - paskaita su egiptologe

Sandros Veprauskienės pažintinė paskaita

Senovės Egipto dievų aromatai

Kvapniosios dervos ir smilkalai senovės egiptiečiams nuo seniausių laikų siejosi su nežemiškuoju pasauliu, sakralumu bei dievybių kūnais. Smilkalų gamybos įgūdžiai ir receptūros, perduodami iš kartos į kartą ir apgaubti paslapties šydu, buvo akylai sergimi senovės Egipto šventyklų žynių, o sudedamųjų ingridientų išgavimui – organizuojamos išvykstamosios egiptiečių ekspedicijos į tolimus, legendomis apipintus, kraštus.

Šioje atviroje paskaitoje egiptologė Sandra Veprauskienė kvies klausytojus artimiau susipažinti su dervos krislelių, smilkalų bei aromatų vaidmenimis senovės egiptiečių kasdieniniuose ritualuose, pritaikymu to meto medicinoje bei jų simbolinėmis reikšmėmis. Smilkalų keliais keliausime jau kovo 18 d. 14 val.!

Sandra Veprauskienė – archeologė-egiptologė, tyrinėjanti senovės egiptiečių pasaulėjautą, elgseną ir materialiąją kultūrą. Egiptologijos išsilavinimą įgavo Liverpulio Universitete (Didžioji Britanija), vėliau gilinti žinias išvyko į Leideno Universitetą (Nyderlandai). 2022 m. dalyvavo jungtinėje Nacionalinio senienų muziejaus (Rijksmuseum van Oudheden, Nyderlandai) ir Turino Egipto muziejaus (Museo Egizio di Torino, Italija) interdisciplinarinėje ekspedicijoje Sakaroje, kurios metu analizavo Naujosios Karalystės kapinyno mažuosius archeologinius radinius. Sandra taip pat yra ilgametė Lietuvos  archeologų draugijos narė, istorinių edukacijų kūrėja bei aktyvi archeologijos mokslo populiarintoja.

Šį paskaita - tarsi premjera naujų BIOCOS parfumerės Giedrės Juozapavičienės rengiamų kūrybinių dirbtuvių, kuriose mokysimės gaminti Kyphi smilkalus. Lietuvoje tokias dirbtuves rengiame pirmieji!

Renginio data: 2023 03 18

Renginio laikas: 14:00val.

Renginio vieta: BIOCOS parduotuvė - Vytauto g. 6, Vilnius

Vietų skaičius labai ribotas, tad REGISTRACIJA BŪTINA, kviečiame tai padaryti:

???? +370 604 03261
???? vilnius@biocos.lt