Kad pirtis teiktų malonumą ir naudą
28 Sau

Kad pirtis teiktų malonumą ir naudą

Odos procedūros pirtyje yra itin veiksmingos, nes pirtyje atsiveria odos poros, ant odos tepamos priemonės geriau įsigeria.

Patarimai pirtiems malonumams:

  • Prieš pirties procedūras, plaukus sutepkite natūraliu nerafinuotu kokoso aliejumi arba natūralių aliejų mišiniu 3in1. Taip apsaugosite plaukus nuo karščio ir, kol Jūs mėgausitės pirtimi, plaukai pasilepins kauke;
  • Pirties metu oda šalina toksinus. Galime jai padėti atsinaujinti. Pirtyje rekomenduojama kūną nušveisti ir pašalinti negyvas odos lasteles. Išbandykite natūralius odos šveitiklius su šaltalankiais arba kava.
  • Nušveistą odą palepinkite kaukėmis. Kūnui labai patiks Negyvosios jūros purvas, turintis itin daug mineralų. O veidą palepinsite baltojožaliojorožiniomėlyno ar geltono molio kaukėmis pagal odos tipą, sumaišę pasirinktą molį su kvapniu gėlių vandeniu, hidrolatu. Jei jūsų oda sausa, veido kaukę papildykite šaukšteliu veido kremo. Kaukę tepkite baigiantis pirties procedūroms, kai kūnas yra įkaitęs, atsipalaidavęs ir švarus.
  • Jeigu po pirties apsipilate šaltu vandeniu, būtinai sušlapinkite ir galvą. Taip Jūsų kūnas tolygiai atvės, išvengsite peršalimo. Prieš baseiną plaukus sušlapinkite švariame vandenyje. Taip plaukai bus apsaugoti nuo chloro, nes jie sugers švarų, o ne cheminių medžiagų prisotintą vandenį.
  • Po pirties ir vandens procedūrų suaktyvėja kraujo apytaka, todėl tai pats tinkamiausias laikas naudoti anticeliulitines priemones. Rekomenduojame išbandyti BIOCOS aliejų Anti-Cellulite.
  • Po pirties nepamirškite atstatyti odos drėgmę, natūraliai pamaitinti odą. Tam geriausiai tinka natūralūs augaliniai nerafinuoti aliejai (kokosųmonoisviestmedžio) arba maitinantys kūno kremai, pavyzdžiui Šaltalankių kūno kremas arba Kūno sviestas.

 

Aromatingas pirties garas

Ne paslaptis, kad eteriniai aliejai teigiamai veikia ne tik žmogaus odą ir kūną, bet ir psichologinę jo būseną. Malonūs kvapai sukelia teigiamų emocijų, kurios užtikrina terapinį eterinių aliejų poveikį, stiprina imunitetą, balansuoja gyvybinius organizmo procesus, gerina kraujo cirkuliaciją ir kt. Todėl nedidelis eterinio aliejaus ar aliejų mišinių indelis pirtyje tikrai pravers. Tačiau terapinį poveikį turės tik kokybiški eteriniai aliejai.

 

Labai svarbu atsiminti, kad įkaitusioje pirtyje eterinių aliejų negalima tepti ant kūno, nes taip galite nudegti odą. Jau įkaitusioje pirtyje juos vertėtų vartoti tik norint aromato ar inhaliacijoms.

 

Pirties garas gali kvepėti Jūsų mėgiamu eteriniu aliejumi: eukaliptųapelsinųlevandųkadagiųarbatmedžiopušųcitrinųbergamočių eteriniais aliejais arba pamėgtais jų mišiniais: Virus stopDžiaugsmasEnergijaHarmonija ar kt. Tereikia į nedidelį šilto vandens indelį įlašinti 5-10 lašų pamėgto eterinio aliejaus ar mišinio ir šį indą pastatyti prie pirties sienos. Nuo karščio aliejai garuos ir visa pirtis prisipildys natūralaus aromato. Jokiu būdų negalima pilti vandens su eteriniu aliejumi ant karštų akmenų, nes aliejus ima degti ir išskiria kenksmingas medžiagas. Tik švelniai šylantis eterinis aliejus skleis terapines savybes.

Vandenyje kartu galima ištirpinti ir didelį kiekį Juodosios jūros druskos, kuri labai naudinga inhaliacijoms.

 

Eterinių aliejų inhaliacijos pirtyje nuima susikaupusį stresą, nerimą, galvos skausmus, padeda atsipalaiduoti, tonizuoja ar ramina, teigiamai veikia kvėpavimo takus.

Susisiekite su mumis