Vitaminas E odai: jo nauda, savybės ir panaudojimas

Vitaminas E, produktų etiketėse kitaip dar vadinamas tokoferolis, veido kosmetikoje naudojamas ląstelių regeneracijai, apsaugoti odą nuo senėjimo požymių, sumažinti mimikos raukšles, kurios atsiranda odos senėjimo metu. Kūno kosmetikoje jis drėkina sausą ir šiukščią rankų odą, padeda naikinti strijas. Tokoferolis stimuliuoja plaukų augimą ir stiprina plaukų folikulus, giliai maitina plaukus iš vidaus ir apsaugo juos nuo žalingų aplinkos poveikių, todėl plaukai atrodo sveikesni, blizgantys. Taip pat vitaminas E gali pristabdyti priešlaikinį plaukų žilimą. Todėl kosmetikos priemonių sudėtyje išties verta ieškoti tocopherol ingrediento.  

Vitaminas E - tai riebaluose tirpus komponentas su išskirtinėmis antioksidacinėmis savybėmis. Plačiai naudojamas serumuose, kremuose ir kituose veido ir kūno priežiūros priemonėse. Daugybė kosmetikos gamintojų, ypač gaminančių natūralią kosmetiką, tokoferolį naudoja savo produktuose kaip priemonę, kuri prailgina produktų galiojimo laiką. Tačiau tai didelė nauda ir odai. 

Vitaminas E kosmetikos gamyboje naudojamas tiek natūralus, tiek sintetinis. Tiesa, sintetinis dažniau naudojamas farmacijoje. Kosmetologijoje dažniau naudojamas natūralus, kuris randamas augaluose. Pagrindiniai vitamino E šaltiniai yra kukurūzai, saulėgrąžų aliejus, pupelės, riešutai, avokadai, špinatai. Moksliškai įrodyta, kad natūralios kilmės vitaminas E turi kelis kartus stipresnį poveikį nei sintetinis, kadangi skiriasi cheminė formulė, o žmogaus organizmas lengviau atpažįsta natūralios kilmės medžiagą. 

Kaip vitaminu E papildyti savo odos priežiūrą?

* įlašinkite 1-2 lašelius vitamino E į namuose gaminamą molio kaukę

* sumaišykite 4-5 lašelius vitamino E su augaliniu aliejumi (pvz. argano, makadamijų, baobabų) ar jų mišiniu, įtrinkite į galvos odą ir tokią kaukę palaikykite 30 min, vėliau išplaukite šampūnu. 

* vitaminas E dėl stiprių antioksidacinių savybių gerina regeneraciją ir skatina pažeistos odos gijimą. Natūraliu vitaminu E galima tepti randus, odos pažeidimus kelis kartus per dieną, palaikyti 30 minučių ir nuplauti. Strijų mažinimui maišykite 10 ml augalinio aliejaus su 1 ml vitamino E ir tepkite drėgną, probleminę odą. 

* keletą lašelių vitamino E įmaišykite į aliejinį veido serumą ar veido aliejų prieš tepant juo odą, jei gaminio sudėtyje nėra šio vitamino. Taip pat lašeliu vitamino galite praturtinti ir rankų kremą.

* jis itin naudingas nagams ir odelėms, todėl naudokite aliejų su vitaminu E ir nagų stiprinimui.

* vitaminas E kaip drėkiklis veikia lūpas, jas minkština. Lašelį vitamino E sumaišykite su medumi ir patepkite lūpas

Prieš tepant odą grynu Vitaminu E atlikite odos jautrumo testą - nedidelį plotelį patepkite juo ir įsitikinkite, kad neturite alergijos.