Rozmarinų (EKO) Verbenone eterinis aliejus

Rozmarinų (Org.) Verbenone eterinis aliejus Padidinti

Rozmarinų (EKO) Verbenone eterinis aliejus

Rozmarinų eterinis aliejus, priklausomai nuo augimvietės, skirstomi bent į tris chemotipus. BIOCOS verbenono chemotipo rozmarinų eterinis aliejus yra ypatingai malonaus aromato - gaivus, balzaminis, gėliškas, vėsinantis, bet tuo pačiu ir šiltas. Dėl regeneraciją skatinančių savybių ir gero odos toleravimo - nepakeičiamas odos priežiūrai.

5 ml
9,30 €

Už šią prekę premijos taškai neskiriami.

PREKĖS INFORMACIJA

Bot: Rosmarinus officinalis

Kilmės šalis: Prancūzija

Ekologiškas: TAIP

Chemotipas (pagrindiniai komponentai): Camphor, Verbenone, α-Pinene

Išgavimo būdas: distiliavimo

Augalo dalis: šviežios, žydinčios viršūnės

Aromatas: stiprus, gaivus, žolinis, vėsinantis.

Nata: širdies

Alchemija: rozmarinų eterinis aliejus dera su frankincenso, bergamočių, levandų, baziliko, citrinų, eukalipto, kvapiųjų šalavijų eteriniais aliejais.

Rozmarinas natūraliai paplitęs visoje Europoje, bet labiausiai - arčiau Viduržemio jūros. Augalo pavadinimas, sudarytas iš dviejų lotyniškų žodžių “ros” ir “marinus”, kuris reiškia "jūros ašara". Šio augalo atmintį stiprinančios savybės buvo vertinamos dar senovės Graikijoje, tuomet studentai nešiodavo rozmarinų vainikus ir tikėdavo, kad tai jiems padės išlaikyti egzaminus. Buvo tikima ir šio augalo svarba dvasingumui - Senovės Graikijos šventovėse vietoje smilkalų buvo deginamos žalių rozmarinų šakelės, o romėnai šiuos augalus laikė šventais. 

Hamlete “Ofelija” sako: “Štai rozmarinas, paimk jį prisiminimui”. Nuo seno rozmarinas simbolizavo meilę, ištikimybę, draugystę ir ilgą laiką buvo naudojamas tiek gimimo, tiek laidotuvių ceremonijų metu. 

Rozmarinas - vienas iš seniausiai žinomų augalų, naudotų medicinoje. Rozmarinas buvo smilkomas norint išvalyti patalpų orą po sergančių žmonių apsilankymo. 

Rozmarinai, priklausomai nuo augimvietės sukaupia skirtingas chemines medžiagas, tad jie dažniausiai skirstomi į tris pagrindinius chemotipus:

Kamparo chemotipas - iš Ispanijos ir buvusios Jugoslavijos šalių, sukaupia daug borneolio, naudojamas spazmų surakintų raumenų masažui, gerina kraujotaką;

Cineolo chemotipas - Iš Afrikos, sukaupia daug cineolo, jų poveikis panašus į spindulinių eukaliptų eterinio aliejaus poveikį;

Verbenoninio chemotipo - iš Pietų Prancūzijos arba Korsikos salos, sukaupia daug verbenono ir turi regeneruojamųjų savybių.

Rozmarinų eterinis aliejus vienas dažniausiai padirbinėjamų eterinių aliejų, pripildant sintetinio cineolio arba maišant su kitais, pigesniais eteriniais aliejais, turinčiais daug cineolio. Tad atidžiai rinkitės tiekėją. Jei ant buteliuko nurodytas tik pavadinimas “Rozmarinų eterinis aliejus”, neišskiriant chemotipo, tokio aliejaus reikėtų vengti.

Rūšiavimo informacija:

 • Buteliukas – stiklas
 • Kamštelis, lašintuvas – plastikas
 • Etiketė – plastikas PVC

Cheminė analizė: Camphor, Verbenone, α-Pinene

Kosmetinės savybės

 • itin vertingas riebiai ir aknės pažeistai odai;
 • skatina odos regeneraciją;
 • stiprina plaukus - naudojamas kaip plaukų skalavimo priemonė;
 • padeda stabdyti natūralų ar ligos įtakotą plaukų slinkimą.

Aromaterapinės savybės: 

 • stimuliuoja protinę veiklą, gerina atmintį, yra itin naudingas užsiimantiems įtempto mastymo reikalaujančia veikla;
 • žadina budrumą, ypač tinka mokiniams, kuriems sunku susikaupti ir išlikti budriems.
 • veikia stimuliuojančiai uoslę, nervų sistemą, jusles;
 • lengvina kvėpavimą, geriausiai tam tinka garų inhaliacijos;
 • reguliariai įkvepiant gali padėti kontroliuoti cholesterolio kiekį kraujyje, žinoma, svarbiausia - subalansuota mityba ir sveikas gyvenimo būdas;
 • pavargusių ir sustingusių raumenų masažui - itin tinka sportininkams, šokėjams prieš treniruotes ir varžybas.

Parfumerinės savybės: 

 • Skvabus, gaivus ir gyvybingas rozmarinų aromatas džiūdamas atskleidžia ir žalias mėtų, ir balzamines medienos natas;
 • Parfumerijoje plačiai naudojamas citrusinių ir levandų odekolonų kompozicijoje, fužeruose, pušų aromatuose, puikiai dera su frankincensu ir prieskonių eteriniais aliejais;
 • Rosmarinų eterinis aliejus buvo tikrojo odekolono Eau de Cologne sudėtyje, taip pat yra pagrindinė “Vengrijos” vandens (Vengrijos karalienės vandens) sudedamoji dalis.

Gyvūnams:

Skatina sveiko kailio augimą, naikina pleiskanas. Naudojamas šampūnuose, kailio serumuose itin mažomis koncentracijomis (iki 0.1%).

Dėl teisės aktų reikalavimų negalime čia aprašyti visų eterinio aliejaus terapinių savybių.

Naudojimas

 • 3-5 lašus paskleiskite ore garintuvu (difuzoriumi);
 • Užlašinkite ant servetėlės ir padėkite šiltoje vietoje, pavyzdžiui ant radiatoriaus. Šildomas eterinis aliejus paskleis naudingas molekules ore.
 • Įlašinkite į vandenį 5 lašus plaudami grindis;
 • Gryni eteriniai aliejai ant odos nenaudojami. Juos būtina skiesti su baziniais aliejais. Masažams, įtrinimams, kvepinimuisi skieskite su baziniu aliejumi (migdolų, sezamų, ar kt.): 5 lašai mišinio į 10 ml (du valgomieji šaukštai) bazinio aliejaus;
 • Pilkite į vonią, praskiedę su kastilijos muilu: 5 lašai eterinio aliejaus į 10 ml kastilijos muilo. Nelašinkite eterinio aliejaus tiesiai į vandenį, nes aliejai netirpsta vandenyje, bet plūduriuoja paviršiuje, todėl gali patekti tiesiai ant odos ir ją sudirginti;
 • Lašinkite 3 lašus ant drėgnos servetėlės ir dėkite į spintą ar drabužių džiovintuvą, kad kvepinti drabužius. Kai kurie eteriniai aliejai gali ištepti baltos spalvos drabužius!
 • Naudokite inhaliacijoms: lašinkite 3-4 lašus į karštą vandenį ir kvėpuokite jo garais arba lašinkite į asmeninį inhaliatorių. 
 • Turėkite po ranka eterinio aliejaus buteliuką ir nuėmę lašintuvą įkvėpkite 2-3 kartus.

Kaip teisingai garinti eterinius aliejus? 

Siekiant maksimalaus poveikio mūsų emocijoms (pav. mažinti stresą, gerinti nuotaiką, raminti ir pan), eterinius aliejus reikia garinti intervalais, geriausia 3-4 kartus po 15 minučių garinti elektriniame difuzoriuje, ir tarp garinimų daryti ne trumpesnę kaip 30 minučių pertrauką.  Mūsų smegenys, kurios atsakingos ir už emocijų reguliavimą, labai plastiškos ir linkusios prisitaikyti prie aplinkos, tad ir prie eterinių aliejų skleidžiamo poveikio pripranta. Siekiant geriausio terapinio poveikio emocijoms, smegenims reikia dinamikos, kurią ir sukuria eterinių aliejų garinimas intervalais.

Jei siekiate eterinių aliejų poveikio fizinei būsenai (pav. pykinimui slopinti, aplinkos orui išvalyti, peršalimui lengvinti), garinkite eterinius aliejus kelis kartus per dieną po 30 minučių.

SAUGUMAS!

Būtina skiesti. (Maksimali koncentracija veido kosmetikai - 1.5%, kūno masažui - 3%)

Nėščiosiosioms: nėštumo laikotarpiu nerekomenduojamas naudoti ant odos ar inhaliuoti, galima garinti difuzoriuose.

Vaikams: Saugus naudoti vaikams nuo 10  metų. Garinti difuzoriuose galima ir nuo ankstesnio amžiaus.

Vengti naudoti oksidavusį eterinį rozmarinų aliejų, nes gali sukelti odos sudirgimą. 

Jei eterinis aliejus sudirgintų odą, ją būtina valyti bet kokiu baziniu aliejumi, kurį turite po ranka (alyvuogių, saulėgražų ar kt.). Nenaudokite vandens eteriniams aliejams nuplauti, nes vanduo dar giliau perneš eterinius aliejus į odą ir tik sustiprins sudirginimą. 

Siekiant išsaugoti vertingas eterinių aliejų savybes, eterinius aliejus ir jų mišinius reikėtų laikyti tamsioje vėsioje vietoje.

Aromaterapijos pagrindinė taisyklė – mažiau yra daugiau, t.y. eteriniai aliejai geriau veikia esant mažoms dozėms. 

Pagal išgaunamas augalo dalis Žoliniai
Parfumerinė nata Vidurinė nata
Susijusios prekės
Žmonės, kurie pirko, pirko ir...
Vilnius
Kaunas
BIOCOS
Vytauto g. 6 08118 Vilnius Lithuania

I-V:  10:00-18:00

VI:  nedirba

VII:  nedirba

BIOCOS
Verkių g. 31C, Vilnius (Outlet Park) 09108 Vilnius Lithuania

I-V:  10:00-19:00

VI:  10:00-19:00

VII:  nedirba

BIOCOS
Mosėdžio g. 7 (iš Žemaičių plento pusės) 48177 Kaunas Lithuania

I-V:  10:00-18:00

VI:  nedirba

VII:  nedirba

Vilnius
BIOCOS
Vytauto g. 6 08118 Vilnius Lithuania

I-V:  10:00-18:00

VI:  nedirba

VII:  nedirba

BIOCOS
Verkių g. 31C, Vilnius (Outlet Park) 09108 Vilnius Lithuania

I-V:  10:00-19:00

VI:  10:00-19:00

VII:  nedirba

Kaunas
BIOCOS
Mosėdžio g. 7 (iš Žemaičių plento pusės) 48177 Kaunas Lithuania

I-V:  10:00-18:00

VI:  nedirba

VII:  nedirba