Net 10% grįžta premijos taškais registruotiems pirkėjams!  l   Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 35€

-20%

Arbatmedžio eterinis aliejus (pražangialapių mirtenių)

Arbatmedžio eterinis aliejus Padidinti
-20%

Arbatmedžio eterinis aliejus (pražangialapių mirtenių)

Grynas natūralus arbatmedžių, kitaip vadinamas pražangialapių mirtenių,  eterinis – tai stebuklas iš Australijos. Arbatmedžių eterinis aliejus garsėja plačiu pritaikymu. Šis eterinis aliejus yra vienas labiausiai mokslininkų ištirtų eterinių aliejų ir plačiai naudojamas tiek dėl valančių, tiek dėl apsauginių savybių - riebios odos kosmetikos priemonėse, garinamas difuzoriuose keičiantis sezonams.

5ml ekologiškas
5,90 €
10ml ekologiškas
9,70 €
10ml neekologiškas
6,80 € 8,50 €

Už šią prekę premijos taškai neskiriami.

PREKĖS INFORMACIJA

Bot: Melaleuca alternifolia

Kilmės šalis: Australija

Chemotipas (pagrindiniai komponentai): Terpinen-4-ol, γ-Terpinene 

Išgavimo būdas: distiliavimas

Augalo dalis: lapai, šakelės

Aromatas: skvarbus, žemiškas, skleidžiasi šiltais, kamparingais pustoniais

Nata: viršutinė

Arbatmedžių eterinis aliejus vienas labiausiai ištirtų eterinių aliejų, kurį galima naudoti ant odos neskiestą, pavyzdžiui, ant spuogų ar vabzdžių įkandimo vietose. Arbatmedis dažnai naudojamas veido odos prausikliuose kaip valanti, paraudimus mažinanti priemonė.  Arbatmedžio eterinis aliejus gali būti naudojamas burnos priežiūrai, nes dezodoruoja, stiprina dantenas. Garinamas patalpose, naudojamas masažuose ir aromaterapinėse voniose keičiantis sezonams padeda stiprinti apsaugines organizmo funkcijas.

Arbatmedžio eterinio aliejaus nerekomenduojama naudoti ant odos vaikams iki 2 metų, o vaikams iki 12 metų negalima naudoti gryno, tik skiestą baziniame aliejuje. Arbatmedžio eterinį aliejų galima garinti patalpose be apribojimų.

Pirmą kartą arbatmedis buvo aprašytas 1770 m. keliautojo, kapitono Kuko. Nors europiečiams atradus arbatmedį jo lapai iš pradžių buvo naudojami tik arbatai virti,  vietiniai Australijos gyventojai  jau buvo pastebėję, jog šis augalas praverčia ir gydant, todėl buvo plačiai taikomas čiabuvių tradicinėje medicinoje nuo seno. Nuolat žaliuojantis arbatmedis kilęs iš žemutinės Australijos, kurioje vyrauja drėgnas klimatas ir užauga iki 3-7 metrų. Šis augalas turi baltą, gležną tarsi popierius žievelę, pailgus, adatos formos lapus, o žydėdamas išskleidžia spalvingus žiedus. Eteriniams aliejams distiliuoti naudojami arbatmedžio lapai.

Rūšiavimo informacija:

 • Buteliukas – stiklas
 • Kamštelis, lašintuvas – plastikas
 • Etiketė – plastikas PVC

Cheminė analizė: Terpinen-4-ol, γ-Terpinene 

Kosmetinės savybės - gali būti naudojamas kosmetikos gaminiuose kaip aktyvioji medžiaga:

 • padedanti atverti odos poras, jas išvalyti;
 • mažinti odos niežėjimą po vabzdžių įkandimo;
 • sausinti spuogus - užlašinus gryno aliejaus ant pagaliuko su vata, galima tepti problemines vietas;
 • padedanti atsikratyti pleiskanų;
 • naudojamas burnos skalavimui, nes dezodoruoja, padeda palaikyti sveikas dantenas (lašinti į vandenį 2 lašiukus ir skalauti burną).

Aromaterapinės savybės

 • stiprina apsaugines organizmo funkcijas, tad rekomenduojamas garinti keičiantis sezonams, lašinamas į aromaterapines vonias, kojų voneles;
 • naudojamas namuose šalina nemalonius kvapus, gaivina erdves, padeda palaikyti patalpų švarą ir gaivą.

Parfumerinės savybės

Parfumerijoje arbatmedžio eterinio aliejaus aromatas retai naudojamas. Gaivus arbatmedžio eterinis aliejus pasižymi šviežiu, aštrokai ir žoliškai žemišku, medicinišku aromatu. Nors arbatmedžio kvapas panašus į spindulinio eukalipto, jis yra švelnesnis ir šiltesnis.

Gyvūnams: nerekomenduojamas.

Dėl teisės aktų reikalavimų negalime čia aprašyti visų eterinio aliejaus terapinių savybių.

Naudojimas

 • 3-5 lašus paskleiskite ore garintuvu (difuzoriumi);
 • Užlašinkite ant servetėlės ir padėkite šiltoje vietoje, pavyzdžiui ant radiatoriaus. Šildomas eterinis aliejus paskleis naudingas molekules ore;
 • Įlašinkite į vandenį 5 lašus plaudami grindis;
 • Masažams, įtrynimams, kūno priežiūrai skieskite su baziniu aliejumi (migdolų, sezamų, ar kt.): 10 lašų mišinio į 10 ml (du valgomieji šaukštai) bazinio aliejaus;
 • Pilkite į vonią, praskiedę kastilijos muilu: 5 lašai eterinio aliejaus į 10 ml kastilijos muilo. Nelašinkite eterinio aliejaus tiesiai į vandenį, nes aliejai netirpsta vandenyje, bet plūduriuoja paviršiuje, todėl gali patekti tiesiai ant odos ir ją sudirginti;
 • Naudokite inhaliacijoms, kojų vonelėms: lašinkite 3-4 lašus į karštą vandenį ir kvėpuokite jo garais arba mirkykite kojas. 

Kaip teisingai garinti eterinius aliejus? 

Siekiant maksimalaus poveikio mūsų emocijoms (pvz., mažinti stresą, gerinti nuotaiką, raminti ir pan), eterinius aliejus reikia garinti intervalais, geriausia 3-4 kartus po 15 minučių garinti elektriniame difuzoriuje, ir tarp garinimų daryti ne trumpesnę kaip 30 minučių pertrauką.  Mūsų smegenys, kurios atsakingos ir už emocijų reguliavimą, labai plastiškos ir linkusios prisitaikyti prie aplinkos, tad ir prie eterinių aliejų skleidžiamo poveikio pripranta. Siekiant geriausio terapinio poveikio emocijoms, smegenims reikia dinamikos, kurią ir sukuria eterinių aliejų garinimas intervalais.

Jei siekiate eterinių aliejų poveikio fizinei būsenai, garinkite eterinius aliejus kelis kartus per dieną po 30 minučių.

Receptas:

Purškalas nuo uodų:

Jums prireiks:

Gaminimo eiga:

 • Arbatmedžio eterinį aliejų pilame i alkoholį

 • Įlašiname citrinžolės eterinį aliejų

 • Išspaudžiame sultis iš citrinos į mišinį

 • Gerai išmaišome

 • Supilame į vandenį ir į buteliuką. Užsukame purkštuką. 

BIOCOS gaminiuoseNUO SPUOGŲ veido kremasGAIVŪS NAMAI kvapni dulksnaSAUGI PIEVA aromaterapinis purškalasVIRUS STOP eterinių aliejų mišinysBABY CARE panosės aliejus „Varvančioms nosytėms“.

PET CARE gaminiuoseGAIVIAM ORUI valiklis - kvapų neutralizatorius

SAUGUMAS!

Vienas iš nedaugelio eterinių aliejų, kurį galima naudoti vietiškai gryną ant odos - tepti spuogus, karpas, vabzdžių įkandimus. Naudojant įprastai, rekomenduojama koncentracija veido kosmetikai - 1.5%, kūno masažui - 3%, vonioms - 4%.

Neščiosiosioms: poveikis nėščiosioms nėra iki galo ištirtas, todėl prieš naudojant rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju aromaterapeutu.

Vaikams: Arbatmedžio eterinio aliejaus nerekomenduojama naudoti ant odos vaikams iki 2 metų, o vaikams iki 12 metų negalima naudoti gryno, tik skiestą baziniame aliejuje. Arbatmedžio eterinį aliejų galima garinti patalpose be apribojimų.

Vengti naudoti oksidavusį eterinį arbatmedžio aliejų, nes gali sukelti odos sudirgimą. 

Jei eterinis aliejus sudirgintų odą, ją būtina valyti bet kokiu baziniu aliejumi, kurį turite po ranka (alyvuogių, saulėgražų ar kt.). Nenaudokite vandens eteriniams aliejams nuplauti, nes vanduo dar giliau perneš eterinius aliejus į odą ir tik sustiprins sudirginimą. 

Siekiant išsaugoti vertingas eterinių aliejų savybes, eterinius aliejus ir jų mišinius reikėtų laikyti tamsioje vėsioje vietoje.

Aromaterapijos pagrindinė taisyklė – mažiau yra daugiau, t.y. eteriniai aliejai geriau veikia esant mažoms koncentracijoms. 

Poveikis emocijoms Tonizuoja, Susikaupimui, protiniam darbui
Poveikis aplinkai Pirčiai, Vabzdžius baidantys, Augalų priežiūrai
Kosmetikai ir masažams Veido kosmetikai, Plaukams, Kvėpavimui
Pagal išgaunamas augalo dalis Lapų
Parfumerinė nata Viršutinė nata, Širdies nata
Išgavimo būdas Distiliavimo
Talpa 5ml
Kilmės šalis Australija
Susijusios prekės
Žmonės, kurie pirko, pirko ir...
Vilnius
Kaunas
Partneriai
BIOCOS
Vytauto g. 6 08118 Vilnius Lithuania

I-V:  10:00-19:00

VI:  10:00-15:00

VII:  nedirba

BIOCOS
Mosėdžio g. 7 (iš Žemaičių plento pusės) 48177 Kaunas Lithuania

I-V:  10:00-18:00

VI:  10:00-15:00

VII:  nedirba

Vilnius
BIOCOS
Vytauto g. 6 08118 Vilnius Lithuania

I-V:  10:00-19:00

VI:  10:00-15:00

VII:  nedirba

Kaunas
BIOCOS
Mosėdžio g. 7 (iš Žemaičių plento pusės) 48177 Kaunas Lithuania

I-V:  10:00-18:00

VI:  10:00-15:00

VII:  nedirba

Partneriai