Grynas natūralus arbatmedžių, kitaip vadinamas pražangialapių mirtenių, eterinis – tai stebuklas iš Australijos. Arbatmedžių eterinis aliejus garsėja plačiu pritaikymu. Šis eterinis aliejus yra vienas labiausiai mokslininkų ištirtų eterinių aliejų ir plačiai naudojamas tiek dėl valančių, tiek dėl apsauginių savybių - riebios odos kosmetikos priemonėse, garinamas difuzoriuose keičiantis sezonams.
Frankincenso eterinis aliejus – vienas populiariausių pasaulyje. Nuo seno naudojamas religinėse apeigose ir siejamas su dvasingumu. Bosvelijos medžio sakų eterinis aliejus padeda atsipalaiduoti, mėgautis „čia ir dabar“ momentu, praturtina odos ir plaukų priežiūros priemones.
Frankincenso (bosvelijų) eterinis aliejus iš Somalio (5 ml)
Gvazdikėlių eterinis aliejus - nepakeičiama priemonė namuose ir lauke. Derinkite su apelsinų eteriniu aliejumi, taip sukursite kvapnią aliejų sinergiją. Garinkite garintuvuose, difuzoriuose, lašinkite ant nosinaitės ir nešiokitės drabužiuose, jei norėsite atbaidyti kandis, ar kitokius nepageidaujamus zyzlius.
Rozmarinai, priklausomai nuo augimvietės, skirstomas bent į tris chemotipus. BIOCOS cineolio chemotipo rozmarinų eterinis aliejus yra stipraus ir skvarbaus kvapo, stimuliuojamųjų savybių centrinei nervų sistemai, praradus uoslę ar norint stimuliuoti protinę veiklą. Cineolio chemotipo rozmarinų eterinis aliejus labiausiai tinka difuzoriams, inhaliacijos ir aromaterapiniams mišiniams.
Balzaminis degmedis (amyris) dar vadinamas Vakarų Indijos santalu ir laikomas natūraliu ekonomišku indiškojo santalo pakaitalu. Dažnai naudojamas tiek parfumerijoje, tiek aromaterapijoje.
Natūralus apelsinų eterinis aliejus primena šiltą vasaros dieną. Vos keli lašeliai padės pajusti energijos ir optimizmo gūsį. Saldžiųjų apelsinų eterinio aliejaus aromatas itin vaisiškas, saldžiai citrusinis, putojantis sultingas, aitriųjų - kvapas yra gaivus, panašus į greipfruto. Itin mėgiamas vaikų, garinamas vaikų kambaryje tiek dieną, tiek vakare - didina motyvaciją, padeda pasiruošti miegui.
Bulnesia sarmienti yra lėtai augančių lapuočių medžių rūšis, aptinkama tropiniuose Pietų Amerikos regionuose, ypač Argentinoje ir Paragvajuje. Medžiai užauga iki 18 metrų aukščio. Nors dažnai priskiriama į bendrą medžių grupę, tačiau Bulnesia sarmienti negalima painioti su Ekvadoro Bulnesia graveolens, dar vadinama Palo Santo.