Gvazdikėlių eterinis aliejus
Gvazdikėlių eterinis aliejus
BA2009-5
Gvazdikėlių eterinis aliejus - nepakeičiama priemonė namuose ir lauke. Derinkite su apelsinų eteriniu aliejumi, taip sukursite kvapnią aliejų sinergiją. Garinkite garintuvuose, difuzoriuose, lašinkite ant nosinaitės ir nešiokitės drabužiuose, jei norėsite atbaidyti kandis, ar kitokius nepageidaujamus zyzlius.
8,50 €
Už šią prekę premijos taškai neskiriami.
PREKĖS INFORMACIJA
Bot: Syzygium aromaticum
Kilmės šalis: Indonezija
Ekoligiškas: NE
Chemotipas (pagrindiniai komponentai): eugenol, eugenyl acetate, beta-caryophyllene
Išgavimo būdas: distiliavimo
Augalo dalis: lapai, žiedpumpuriai
Aromatas: skvarbus, šiltas, prieskoninis
Nata: širdies
Alchemija: gvazdikėlių eterinis aliejus dera su bazilikų, rozmarinų, rožių, cinamonų, greipfrutų, citrinų, muskatų, pipirmėčių apelsinų, levandų ir pelargonijų eteriniais aliejais.
Gvazdikėlių aliejuje dominuoja eugenolis - svarbi sudedamoji dalis, naudojama daugelyje burnos priežiūros produktų. Gvazdikėlių pumpuruose taip pat yra beta-kariofileno, geidžiamo komponento gaminantiems šildomuosius masažo aliejus.
Gvazdikėlius žmonės naudojo tūkstančius metų, saugodamiesi nuo maro. Iškirtus gvazdikmedžius, teritorijose ėmė plisti epidemijos.
Gvazdikėlių aliejus dažnai naudojamas apsauginiuose purškaluose nuo uodų, atskiestas su augalinių aliejumi iki max 1% tinka kūno masažams, ypač anticeliulitiniams.
Rūšiavimo informacija:
- Buteliukas - stiklas
- Kamštelis, lašintuvas - plastikas
- Etiketė - plastikas PVC
Kosmetinės savybės:
- naudojamas priemonėse atbaidančiose vabzdžius (uodus, erkes);
- naudojamas burnos skalavimui, nes dezodoruoja, padeda palaikyti sveikas dantenas (lašinti į vandenį 1 lašiuką aliejaus);
- naudojamas stimuliuojamuose, šildomuosiuose, anticeliulitiniuose masažuose.
Parfumerinės savybės:
Turi sodrų, šiltą, saldžiai aštrų, euganolinį aromatą, su savita viršutine nata. Jis dažniausiai naudojamas aštresnių kvepalų gamyboje, o nedideliais kiekiais - suteikia kvepalams sodrumo. Labai gerai dera su sodriu gintaru, cinamonu, gvazdiku, aromatingais smilkalais, jausmingu muskusu, aštriomis tonka pupelėmis, kremine vanile, kedru, sandalmedžiu ir gvajako mediena. Aliejus yra labai kvapnus, todėl rekomenduojama naudoti saikingai.
Gyvūnams: nerekomenduojama.
Dėl teisės aktų reikalavimų negalime čia aprašyti visų eterinio aliejaus terapinių savybių.
Naudojimas:
- 3-5 lašus mišinio su kitais eteriniais aliejais paskleiskite ore garintuvu (difuzoriumi);
- Užlašinkite ant servetėlės ir padėkite šiltoje vietoje, pavyzdžiui ant radiatoriaus. Šildomas eterinis aliejus paskleis naudingas molekules ore;
- Įlašinkite į vandenį 5 lašus plaudami grindis
- Gryni eteriniai aliejai ant odos nenaudojami. Juos būtina skiesti su baziniais aliejais. Masažams, įtrinimams, kvepinimuisi skieskite su baziniu aliejumi (migdolų, sezamų, ar kt.): 10 lašų eterinių aliejų mišinio į 10 ml (du valgomieji šaukštai) bazinio aliejaus.
Kaip teisingai garinti eterinius aliejus?
Siekiant maksimalaus poveikio mūsų emocijoms (pav. mažinti stresą, gerinti nuotaiką, raminti ir pan), eterinius aliejus reikia garinti intervalais, geriausia 3-4 kartus po 15 minučių garinti elektriniame difuzoriuje, ir tarp garinimų daryti ne trumpesnę kaip 30 minučių pertrauką. Mūsų smegenys, kurios atsakingos ir už emocijų reguliavimą, labai plastiškos ir linkusios prisitaikyti prie aplinkos, tad ir prie eterinių aliejų skleidžiamo poveikio pripranta. Siekiant geriausio terapinio poveikio emocijoms, smegenims reikia dinamikos, kurią ir sukuria eterinių aliejų garinimas intervalais.
Jei siekiate eterinių aliejų poveikio fizinei būsenai, garinkite eterinius aliejus kelis kartus per dieną po 30 minučių.
SAUGUMAS!
Būtina skiesti. (Maksimali koncentracija veido kosmetikai - 1.5%, kūno masažui - 3%)
Nėščiosiosioms: nėštumo metu naudoti negalima.
Vaikams: ant odos vaikams nenaudojamas, galima garinti difuzoriuose.
Jei eterinis aliejus sudirgintų odą, ją būtina valyti bet kokiu baziniu aliejumi, kurį turite po ranka (alyvuogių, saulėgražų ar kt.). Nenaudokite vandens eteriniams aliejams nuplauti, nes vanduo dar giliau perneš eterinius aliejus į odą ir tik sustiprins sudirginimą.
Siekiant išsaugoti vertingas eterinių aliejų savybes, eterinius aliejus ir jų mišinius reikėtų laikyti tamsioje vėsioje vietoje.
Aromaterapijos pagrindinė taisyklė – mažiau yra daugiau, t.y. eteriniai aliejai geriau veikia esant mažoms dozėms.
Poveikis emocijoms | Tonizuoja, Susikaupimui, protiniam darbui |
Poveikis aplinkai | Pirčiai, Vabzdžius baidantys |
Kosmetikai ir masažams | Sportuojant/raumenims, sąnariams, Virškinimui, Kvėpavimui, Spazmolitiniai |
Pagal išgaunamas augalo dalis | Prieskoniniai (sėklų) |
Tinka gyvūnams | Nenaudoti gyvūnams |
Parfumerinė nata | Širdies nata |
Išgavimo būdas | Distiliavimo |