Bergamočių eterinis aliejus
Bergamočių (Bot. Citrus bergamia) eterinio aliejaus aromatas - itin populiarus ir mėgiamas. Bergamočių eterinis aliejus padeda įveikti neigiamas emocines būsenas - stresą, baimę, įtampą, susirūpinimą, be to skatina gerą nuotaiką, stiprina dvasią. Bergamočių eterinis aliejus tinkamas garinti patalpose, kur bėgioja vaikai, ar miegamajame prieš miegą.
Pirkdami šią prekę galite gauti iki 1 premijos tašką. Jūsų krepšelyje bus 1 taškas kurį(-uos) galite konvertuoti į nuolaidų kuponą už 1,00 €.
PREKĖS INFORMACIJA
Bot: Citrus Bergamia
Kilmės šalis: Italija
Sertifikatai: neekologiškas
Chemotipas (pagrindiniai komponentai): Limonene, Linalyl acetate, Linalool
Išgavimo būdas: šalto spaudimo
Augalo dalis: žievelės
Aromatas: švelnus citrusinis
Nata: viršutinė
Alchemija: bergamočių eterinis aliejus dera su kvapiųjų šalavijų, frankincenso, mandarinų, jazminų, juodųjų pipirų, kiparisų, pelargonijų, sandalmedžio, apelsinų, rozmarinų, vetiverijų, ylang ylang eteriniais aliejais.
Tradicinis bergamočių eterinis aliejus padidina odos jautrumą šviesai, tad maksimali koncentracija priemonėse, naudojamose ant odos (masažinis aliejus, losjonas ar kt.) - 2 %. Draudžiama naudoti neskiestą ant odos.
Bergamotė (Bot. Citrus bergamia) - specialių dirvos ir oro, delikačios priežiūros reikalaujantis citrusų medis, augantis pietinėje Italijoje. 90 procentų visos pasaulio produkcijos kyla iš Reggio Calambria provincijos Italijoje - joje sąlygos augti bergamotei yra pačios palankiausios. Manoma, jog bergamotė kilo iš pietvakarinės Azijos kraštų, o Europoje paplito XVIII a. Venecijos pirklių dėka. Įdomu tai, kad iki šių laikų botanikai nėra visiškai tikri dėl bergamotės kilmės - vieni teigia, jog bergamotė atsirado natūraliai, kiti - kad buvo išvesta sukryžminus aitrųjį apelsinmedį su kitais citrusinių vaisių medžiais (citrina arba laimu). Bergamotė itin populiari ir vertinama parfumerijos industrijoje - dažnai naudojama kaip turtinga viršutinė nata, suteikianti kvepalams gaivumo ir lengvumo dvelksmą. Bergamočių aliejų galima naudoti kasdien - pilti į vonias, aromatizuoti kambarius ar naudoti kaip kvepalus.
Rūšiavimo informacija:
- Buteliukas – stiklas
- Kamštelis, lašintuvas – plastikas
- Etiketė – plastikas PVC
Cheminė analizė:
Limonene, Linalyl acetate, Linalool
Kosmetinės savybės:
- balansuoja odos sebumo išsiskyrimą;
- padeda atverti poras, mažinti spuogelius;
- veiksmingas prakaito dezodorantas;
- naudojama priemonėse, atbaidančiose vabzdžius;
- naudojamas burnos skalavimui, nes dezodoruoja, padeda palaikyti sveikas dantenas (lašinti į vandenį 2 lašiukus).
Aromaterapinės savybės:
- mažina stresą, nerimą, baimę, gerina nuotaiką, pakelia dvasią;
- padeda gerinti miegą;
- padeda reguliuoti apetitą tiems, kas turi emocinių mitybos sutrikimų - anoreksiją, bulimiją;
- naudojant namuose - šalina nemalonius kvapus, gaivina erdves;
- naudojant masažui padeda atsipalaiduoti, pajusti gyvenimo džiaugsmą.
Parfumerinės savybės:
- bergamotės kvapas pasižymi žalumu, elegancija ir nors yra citrusinis, šiek tiek kartokas, turi ir vaisiškų bei gėliškų niuansų. Kvapas gali priminti saldųjį apelsiną, tačiau yra gėliškesnis, galima pajusti netgi prieskonių natas.
- šis aromatas itin populiarus dėl savo universalumo, todėl dažnai sutinkamas tiek moteriškuose tiek vyriškuose kvepaluose.
- parfumeriams bergamotė pasitarnauja kaip fiksatorius apjungiantis kartu kitus aromatus ir padedantis sukurti vieningą kvepalų kompoziciją.
- bergamočių eterinis aliejus buvo ir viena iš pagrindinių Eau de Clogne sudedamųjų medžiagų.
Gyvūnams: nerekomenduojamas.
Dėl teisės aktų reikalavimų negalime čia aprašyti visų eterinio aliejaus terapinių savybių.
Naudojimas:
- 3-5 lašus paskleiskite aromatų difuzoriumi;
- Emociniam poveikiui - įkvėpkite tiesiai iš buteliuko ar užlašinus ant nosinaitės;
- Gryni eteriniai aliejai ant odos nenaudojami. Juos būtina skiesti su baziniais augaliniais aliejais. Masažams, įtrinimams, kvėpinimuisi skieskite su baziniu aliejumi (migdolų, sezamų, ar kt.): 10 lašų eterinio aliejaus ar jų mišinio į 10 ml (du valgomieji šaukštai) bazinio aliejaus;
- Pilkite į vonią, praskiedę su kastilijos muilu: 10 lašų eterinio aliejaus į 10 ml. kastilijos muilo. Nelašinkite eterinio aliejaus tiesiai į vandenį, nes aliejai netirpsta vandenyje, bet plūduriuoja paviršiuje, todėl gali patekti ant odos ir ją sudirginti;
- Lašinkite 3 lašus ant drėgnos servetėlės ir dėkite į spintą ar drabužių džiovintuvą, kad pakvepinti drabužius. Kai kurie eteriniai aliejai gali ištepti baltos spalvos drabužius.
- Inhaliacijoms lašinkite 3-4 lašus į karštą vandenį ir kvėpuokite garais arba lašinkite į asmeninį inhaliatorių.
Kaip teisingai garinti eterinius aliejus?
Siekiant maksimalaus poveikio mūsų emocijoms (pav. mažinti stresą, gerinti nuotaiką, raminti ir pan), eterinius aliejus reikia garinti intervalais, geriausia 3-4 kartus po 15 minučių garinti elektriniame difuzoriuje, ir tarp garinimų daryti ne trumpesnę kaip 30 minučių pertrauką. Mūsų smegenys, kurios atsakingos ir už emocijų reguliavimą, labai plastiškos ir linkusios prisitaikyti prie aplinkos, tad ir prie eterinių aliejų skleidžiamo poveikio pripranta. Siekiant geriausio terapinio poveikio emocijoms, smegenims reikia dinamikos, kurią ir sukuria eterinių aliejų garinimas intervalais.
Jei siekiate eterinių aliejų poveikio fizinei būsenai (pav. pykinimui slopinti, aplinkos orui išvalyti, peršalimui lengvinti), garinkite eterinius aliejus kelis kartus per dieną po 30 minučių.
BIOCOS gaminiuose:
RAMUS MIEGAS patalynės dulksna, DŽIAUGSMAS aromaterapinis tepamas balzamas roletėje, SAPNAS aromaterapinis tepamas balzamas roletėje, RAMI MAMA aromaterapinis tepamas balzamas roletėje, BALANCING veido prausiklis, BALANCING drėkinamoji veido emulsija, VYRAMS natūralus rutulinis dezodorantas, RELAX atpalaiduojamasis masažinis aliejus, DUŠO ŽELĖ su kedrų ir bergamočių aliejais, ŠALTALANKIŲ rankų kremas, GERA AURA kvapni dulksna, RAMYBĖ eterinių aliejų mišinys, SAIKAS eterinių aliejų mišinys, SAPNAS eterinių aliejų mišinys, HARMONIJA eterinių aliejų mišinys, GAUSA eterinių aliejų mišinys
PET CARE gaminiuose:
ANTI-STRESS eterinių aliejų mišinys, ANTI-STRESS purškalas šunims
SAUGUMAS!
Būtina skiesti. (Maksimali koncentracija veido kosmetikai - 1.5%, kūno masažui - 2%, vonioms - 4%).
Fototoksiškas. Tradicinis bergamočių eterinis aliejus padidina odos jautrumą šviesai, tad maksimali koncentracija priemonėse, naudojamose ant odos (masažinis aliejus, losjonas ar kt.) - 2 %. Draudžiama naudoti neskiestą ant odos.
Nėščiosiosioms: poveikis nėščiosioms nėra iki galo ištirtas, todėl prieš naudojant rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju aromaterapeutu.
Vaikams: saugus naudoti vaikams nuo 2 metų amžiaus.
Vengti naudoti oksidavusį eterinį bergamočių aliejų, nes gali sukelti odos sudirgimą.
Jei eterinis aliejus sudirgintų odą, ją būtina valyti bet kokiu baziniu aliejumi, kurį turite po ranka (alyvuogių, saulėgražų ar kt.). Nenaudokite vandens eteriniams aliejams nuplauti, nes vanduo dar giliau perneš eterinius aliejus į odą ir tik sustiprins sudirginimą.
Siekiant išsaugoti vertingas eterinių aliejų savybes, eterinius aliejus ir jų mišinius reikėtų laikyti tamsioje vėsioje vietoje.
Aromaterapijos pagrindinė taisyklė – mažiau yra daugiau, t.y. eteriniai aliejai geriau veikia esant mažoms dozėms.
Poveikis emocijoms | Balansuoja/harmonizuoja, Ramina/atpalaiduoja, Miegui, Nuotaikai, Streso valdymui |
Pagal išgaunamas augalo dalis | Citrusiniai (žievelių) |
Sertifikavimas | Neekologiškas, Kosher ir HALAL sertifikuotas |
Išgavimo būdas | Šalto spaudimo, nerafinuotas |
Ką reiškia be begapteno?
Tai reiškia, kad eteriniame aliejuje nėra fototoksinės medžiagos - bergapteno, būdingo kitiems bergamočių aliejams, tad bergamočių eterinių aliejų (be bergapteno) saugiai galima naudoti net ant odos.