Pačiulių eterinis aliejus
Pačiulių eterinis aliejus
BA2021-5
Paslaptingas, neįprastas, žemiškas gryno pačiulių eterinio aliejaus kvapas patinka ne visiems, bet jis ypač gražiai atsiskleidžia mišiniuose su kitais eteriniais aliejais. Naudokite jį jausminguose mišiniuose romantiškai nuotaikai kurti, meditaciniuose mišiniuose, kai ieškote ramybės. Pačiulių eteriniu aliejumi praturtinkite natūralias kosmetines priemones.
8,50 €
Už šią prekę premijos taškai neskiriami.
PREKĖS INFORMACIJA
Bot: Pogostemon cablin
Kilmės šalis: Indonezija
Ekologiškas: ne
Chemotipas (pagrindiniai komponentai): Patchoulol, α-Bulnesene, α-Guaiene
Išgavimo būdas: distiliavimo
Augalo dalis: lapai
Aromatas: gilus, skvarbus, žemiškas, medienos, saldžiai žolinis, tamsus ir ilgai išliekantis. Mažose koncentracijose kvapas švelnėja, šviesėja, atsiskleidžia gražiausios natos.
Nata: bazinė, kvepalų fiksatorius
Alchemija: pačiulis dera su vetiverijų, santalo, frankincenso, bergamotės, kedro, miros, jazminų, pelargonijų, levandų, rožių ir įvairiais citrusiniais aliejais.
Pačiulių eterinį aliejų šeštajame dešimtmetyje itin mėgo hipiai. Šeštojo dešimtmečio „meilės karta“ buvo siejama su visa apimančia laisva meile, seksualiniu išsilaisvinimu! Tuo metu pačiulių aliejus buvo naudojamas kvapiems dūmams užmaskuoti ir suteikti žemiško, maištingo ir seksualaus patrauklumo. Deja, tokios kultūrinės asociacijos su šiuo aliejumi išlieka ir iki šių dienų.
Pačiulis laikomas afrodiziaku.
Pačiulių eterinio aliejaus grožis atsiskleidžia naudojant jį mažomis koncentracijomis. Pačiulių eterinis aliejus nesioksiduoja, bet su laiku vis bręsta ir tampa dar vertingesnis, kaip geras vynas.
Rūšiavimo informacija:
- Buteliukas – stiklas
- Kamštelis, lašintuvas – plastikas
- Etiketė – plastikas PVC
Cheminė analizė: Patchoulol, α-Bulnesene, α-Guaiene
Kosmetinės savybės:
-
brandžiai odai - didina odos stangrumą, tonusą, skatina odos atsinaujinimą;
-
mažina sausos odos diskomfortą, lengvina jos priežiūrą,
-
sudirgusiai odai - ramina ir mažina paraudimus.
Aromaterapinės savybės:
- išlaisvina mintis, tinka meditacijoms, maldai;
- padeda kurti romantišką nuotaiką, didinti libido;
- balansuoja emocijas.
Parfumerinės savybės:
Puikus fiksatorius, naudojamas mažomis dozėmis bet kokiame mišinyje arba kaip pagrindinė rytietiškų ir sunkių gėlių nata. Neabejotinai vienas naudingiausių eterinių aliejų parfumerijoje. Mažomis koncentracijomis dera prie visko ir visiems, įskaitant žmones, kuriems paprastai pačiulis nepatinka.
Gyvūnams:
Pačiulių eterinis aliejus ramina gyvūnų emocijas, naudojama kaip dezodoruojanti parazitus atbaidanti priemonė šampūnuose. Stipriai skiestas pačiulių eterinis aliejus gali mažinti paraudimus, tad naudinga įmaišyti į kailio serumus.
Dėl teisės aktų reikalavimų negalime čia aprašyti visų eterinio aliejaus terapinių savybių.
Naudojimas:
- 3-5 lašus mišinio su kitais eteriniais aliejais paskleiskite ore garintuvu (difuzoriumi);
- Užlašinkite ant servetėlės ir padėkite šiltoje vietoje, pavyzdžiui ant radiatoriaus. Šildomas eterinis aliejus paskleis naudingas molekules ore.
- Gryni eteriniai aliejai ant odos nenaudojami. Juos būtina skiesti su baziniais aliejais. Masažams, įtrynimams, kvėpinimuisi skieskite su baziniu aliejumi (migdolų, sezamų, ar kt.): 10 lašų eterinių aliejų mišinio į 10 ml (du valgomieji šaukštai) bazinio aliejaus;
- Lašinkite 3 lašus eterinų aliejų mišinio ant drėgnos servetėlės ir dėkite į spintą ar drabužių džiovintuvą rūbų kvėpinimui. Kai kurie eteriniai aliejai gali ištepti baltos spalvos drabužius!
Netinka įkvėpti iš buteliuko! Rekomenduojama naudoti mišiniuose su kitais eteriniais aliejais.
Kaip teisingai garinti eterinius aliejus?
Siekiant maksimalaus poveikio mūsų emocijoms (pav. mažinti stresą, gerinti nuotaiką, raminti ir pan), eterinius aliejus reikia garinti intervalais, geriausia 3-4 kartus po 15 minučių garinti elektriniame difuzoriuje, ir tarp garinimų daryti ne trumpesnę kaip 30 minučių pertrauką. Mūsų smegenys, kurios atsakingos ir už emocijų reguliavimą, labai plastiškos ir linkusios prisitaikyti prie aplinkos, tad ir prie eterinių aliejų skleidžiamo poveikio pripranta. Siekiant geriausio terapinio poveikio emocijoms, smegenims reikia dinamikos, kurią ir sukuria eterinių aliejų garinimas intervalais.
Jei siekiate eterinių aliejų poveikio fizinei būsenai, garinkite eterinius aliejus kelis kartus per dieną po 30 minučių.
Receptas:
“Emocijų balansui” - mišinys garinimui difuzoriuje
- 2 l. Levandų eterinis aliejus
- 2 l. Pelargonijų eterinis aliejus
- 2 l. Pačiulių eterinis aliejus
- 2 l. Citrinų eterinis aliejus
“Romantiškai nuotaikai” - mišinys garinti dufuzoriuje
- 1 l. Pačiulių eterinis aliejus
- 1 l. Ylang ylang eterinis aliejus
- 2 l. Apelsinų eterinis aliejus
SAUGUMAS!
Būtina skiesti. (Maksimali koncentracija veido kosmetikai - 1.5%, kūno masažui - 3%)
Gali įtakoti vaistų poveikį, slopinti kraujo krešėjimą. Vengti naudoti kraujavimo sutrikimų atvejais, pooperaciniu laikotarpiu.
Nėščiosiosioms: poveikis nėščiosioms nėra iki galo ištirtas, todėl prieš naudojant rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju aromaterapeutu.
Vaikams: stipriai atskiestas gali būti naudojamas vaikams nuo 2 metų.
Vengti naudoti oksidavusį eterinį pačiulių aliejų, nes gali sukelti odos sudirgimą.
Jei eterinis aliejus sudirgintų odą, ją būtina valyti bet kokiu baziniu aliejumi, kurį turite po ranka (alyvuogių, saulėgražų ar kt.). Nenaudokite vandens eteriniams aliejams nuplauti, nes vanduo dar giliau perneš eterinius aliejus į odą ir tik sustiprins sudirginimą.
Siekiant išsaugoti vertingas eterinių aliejų savybes, eterinius aliejus ir jų mišinius reikėtų laikyti tamsioje vėsioje vietoje.
Aromaterapijos pagrindinė taisyklė – mažiau yra daugiau, t.y. eteriniai aliejai geriau veikia esant mažoms dozėms.
Poveikis emocijoms | Balansuoja/harmonizuoja, Ramina/atpalaiduoja |
Poveikis aplinkai | Augalų priežiūrai |
Kosmetikai ir masažams | Veido kosmetikai, Priešraukšliniai, Regeneruojamieji, Plaukams |
Pagal amžiaus grupes | Gimdyvėms/žindančioms |
Pagal išgaunamas augalo dalis | Lapų |
Tinka gyvūnams | Šunims |
Sertifikavimas | Neekologiškas |
Parfumerinė nata | Bazinė nata |
Išgavimo būdas | Distiliavimo |