Net 10% grįžta premijos taškais registruotiems pirkėjams!  l   Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 35€

Rozmarinų (cineol) ekologiškas eterinis aliejus

Rozmarinų EKO eterinis aliejus Padidinti

Rozmarinų (cineol) ekologiškas eterinis aliejus

Rozmarinai, priklausomai nuo augimvietės, skirstomas bent į tris chemotipus. BIOCOS cineolio chemotipo rozmarinų eterinis aliejus yra stipraus ir skvarbaus kvapo, stimuliuojamųjų savybių centrinei nervų sistemai, praradus uoslę ar norint stimuliuoti protinę veiklą. Cineolio chemotipo rozmarinų eterinis aliejus labiausiai tinka difuzoriams, inhaliacijos ir aromaterapiniams mišiniams.

5 ml
6,50 €
10 ml
9,70 €

Už šią prekę premijos taškai neskiriami.

PREKĖS INFORMACIJA

Bot: Rosmarinus officinalis

Kilmės šalis: Ispanija

Ekologiškas: TAIP

Chemotipas (pagrindiniai komponentai): 1,8 – Cineol, α-Pinene, Camphor

Išgavimo būdas: distiliavimo

Augalo dalis: šviežios, žydinčios viršūnės

Aromatas: stiprus, gaivus, žolinis, vėsinantis.

Nata: širdies

Alchemija: rozmarinų eterinis aliejus dera su frankincenso, bergamočių, levandų, baziliko, citrinų, eukalipto, kvapiųjų šalavijų eteriniais aliejais.

Rozmarinas natūraliai paplitęs visoje Europoje, bet labiausiai - arčiau Viduržemio jūros. Augalo pavadinimas, sudarytas iš dviejų lotyniškų žodžių “ros” ir “marinus”, kuris reiškia "jūros ašara". Šio augalo atmintį stiprinančios savybės buvo vertinamos dar senovės Graikijoje, tuomet studentai nešiodavo rozmarinų vainikus ir tikėdavo, kad tai jiems padės išlaikyti egzaminus. Buvo tikima ir šio augalo svarba dvasingumui - Senovės Graikijos šventovėse vietoje smilkalų buvo deginamos žalių rozmarinų šakelės, o romėnai šiuos augalus laikė šventais. 

Hamlete “Ofelija” sako: “Štai rozmarinas, paimk jį prisiminimui”. Nuo seno rozmarinas simbolizavo meilę, ištikimybę, draugystę ir ilgą laiką buvo naudojamas tiek gimimo, tiek laidotuvių ceremonijų metu. 

Rozmarinas - vienas iš seniausiai žinomų augalų, naudotų medicinoje. Rozmarinas buvo smilkomas norint išvalyti patalpų orą po sergančių žmonių apsilankymo. 

Rozmarinai, priklausomai nuo augimvietės sukaupia skirtingas chemines medžiagas, tad jie dažniausiai skirstomi į tris pagrindinius chemotipus:

Kamparo chemotipas - iš Ispanijos ir buvusios Jugoslavijos šalių, sukaupia daug borneolio, naudojamas spazmų surakintų raumenų masažui, gerina kraujotaką;

Cineolo chemotipas - Iš Afrikos, sukaupia daug cineolo, jų poveikis panašus į spindulinių eukaliptų eterinio aliejaus poveikį;

Verbenoninio chemotipo - iš Pietų Prancūzijos arba Korsikos salos, sukaupia daug verbenono ir turi regeneruojamųjų savybių.

Rozmarinų eterinis aliejus vienas dažniausiai padirbinėjamų eterinių aliejų, pripildant sintetinio cineolio arba maišant su kitais, pigesniais eteriniais aliejais, turinčiais daug cineolio. Tad atidžiai rinkitės tiekėją. Jei ant buteliuko nurodytas tik pavadinimas “Rozmarinų eterinis aliejus”, neišskiriant chemotipo, tokio aliejaus reikėtų vengti.

Rūšiavimo informacija:

 • Buteliukas – stiklas
 • Kamštelis, lašintuvas – plastikas
 • Etiketė – plastikas PVC

Cheminė analizė: 1,8 – Cineol, α-Pinene, Camphor

Kosmetinės savybės

 • stiprina plaukus - naudojamas kaip plaukų skalavimo priemonė;
 • padeda stabdyti natūralų ar ligos įtakotą plaukų slinkimą.

Aromaterapinės savybės: 

 • stimuliuoja protinę veiklą, gerina atmintį, yra itin naudingas užsiimantiems įtempto mastymo reikalaujančia veikla;
 • didina motyvaciją „Aš galiu tai padaryti“, pasitikėjimą savo jėgomis, suteikia drąsos;
 • žadina budrumą, ypač tinka mokiniams, kuriems sunku susikaupti ir išlikti budriems;
 • veikia stimuliuojančiai uoslę, nervų sistemą, jusles;
 • lengvina kvėpavimą, geriausiai tam tinka garų inhaliacijos;
 • reguliariai įkvepiant gali padėti kontroliuoti cholesterolio kiekį kraujyje, žinoma, svarbiausia - subalansuota mityba ir sveikas gyvenimo būdas;
 • pavargusių ir sustingusių raumenų masažui - itin tinka sportininkams, šokėjams prieš treniruotes ir varžybas.

Parfumerinės savybės: 

 • Skvabus, gaivus ir gyvybingas rozmarinų aromatas džiūdamas atskleidžia ir žalias mėtų, ir balzamines medienos natas. 
 • Parfumerijoje plačiai naudojamas citrusinių ir levandų odekolonų kompozicijoje, fužeruose, pušų aromatuose, puikiai dera su frankincensu ir prieskonių eteriniais aliejais. 
 • Rosmarinų eterinis aliejus buvo tikrojo odekolono Eau de Cologne sudėtyje, taip pat yra pagrindinė “Vengrijos” vandens (Vengrijos karalienės vandens) sudedamoji dalis.

Gyvūnams:

Stimuliuoja smegenų veiklą ir kailio augimą, gerina dėmesio koncentraciją, didina motyvaciją „Aš galiu tai padaryti“, pasitikėjimą savo jėgomis, suteikia drąsos. Rekomenduojamas naudoti nervingiems gyvūnams, kurie stokoja motyvacijos, dėmesio koncentracijos, pasitikėjimo savo jėgomis. Fiziškai atpalaiduoja įsitempusius raumenis, gerina kailio augimą, stabdo slinkimą.
Nenaudojamas nėštumo metu ir esant epilepsiijoms.

Dėl teisės aktų reikalavimų negalime čia aprašyti visų eterinio aliejaus terapinių savybių.

Naudojimas

 • 3-5 lašus paskleiskite ore garintuvu (difuzoriumi);
 • Užlašinkite ant servetėlės ir padėkite šiltoje vietoje, pavyzdžiui ant radiatoriaus. Šildomas eterinis aliejus paskleis naudingas molekules ore.
 • Įlašinkite į vandenį 5 lašus plaudami grindis;
 • Gryni eteriniai aliejai ant odos nenaudojami. Juos būtina skiesti su baziniais aliejais. Masažams, įtrinimams, kvepinimuisi skieskite su baziniu aliejumi (migdolų, sezamų, ar kt.): 5 lašai mišinio į 10 ml (du valgomieji šaukštai) bazinio aliejaus;
 • Pilkite į vonią, praskiedę su kastilijos muilu: 5 lašai eterinio aliejaus į 10 ml kastilijos muilo. Nelašinkite eterinio aliejaus tiesiai į vandenį, nes aliejai netirpsta vandenyje, bet plūduriuoja paviršiuje, todėl gali patekti tiesiai ant odos ir ją sudirginti;
 • Lašinkite 3 lašus ant drėgnos servetėlės ir dėkite į spintą ar drabužių džiovintuvą, kad kvepinti drabužius. Kai kurie eteriniai aliejai gali ištepti baltos spalvos drabužius!
 • Naudokite inhaliacijoms: lašinkite 3-4 lašus į karštą vandenį ir kvėpuokite jo garais arba lašinkite į asmeninį inhaliatorių. 
 • Turėkite po ranka eterinio aliejaus buteliuką ir nuėmę lašintuvą įkvėpkite 2-3 kartus.

Kaip teisingai garinti eterinius aliejus? 

Siekiant maksimalaus poveikio mūsų emocijoms (pav. mažinti stresą, gerinti nuotaiką, raminti ir pan), eterinius aliejus reikia garinti intervalais, geriausia 3-4 kartus po 15 minučių garinti elektriniame difuzoriuje, ir tarp garinimų daryti ne trumpesnę kaip 30 minučių pertrauką.  Mūsų smegenys, kurios atsakingos ir už emocijų reguliavimą, labai plastiškos ir linkusios prisitaikyti prie aplinkos, tad ir prie eterinių aliejų skleidžiamo poveikio pripranta. Siekiant geriausio terapinio poveikio emocijoms, smegenims reikia dinamikos, kurią ir sukuria eterinių aliejų garinimas intervalais.

Jei siekiate eterinių aliejų poveikio fizinei būsenai (pav. pykinimui slopinti, aplinkos orui išvalyti, peršalimui lengvinti), garinkite eterinius aliejus kelis kartus per dieną po 30 minučių.

BIOCOS gaminiuose:

BIO SILK šampūnas sausiems plaukams, BIO SILK kondicionierius sausiems plaukams, BIO VITAMINS šampūnas normaliems, riebiems plaukams, BIO VITAMINS kondicionierius normaliems, riebiems plaukams, 3IN1 maitinamoji kaukė-aliejus plaukams, Purškiamas KOKTEILIS plaukų augimo skatinimui, Eterinių aliejų mišinys VIRUS STOP

PET CARE gaminiuose:

AUSYČIŲ balzamas

SAUGUMAS!

 • Būtina skiesti. (Maksimali koncentracija veido kosmetikai - 1.5%, kūno masažui - 3%)
 • Nėščiosiosioms: nėštumo laikotarpiu nerekomenduojamas naudoti ant odos ar inhaliuoti, galima garinti difuzoriuose.
 • Vaikams: Saugus naudoti vaikams nuo 5 metų. Garinti difuzoriuose galima ir nuo ankstesnio amžiaus.
 • Aromaterapijos pagrindinė taisyklė – mažiau yra daugiau, t.y. eteriniai aliejai geriau veikia esant mažoms dozėms. 
 • Vengti naudoti oksidavusį eterinį rozmarinų aliejų, nes gali sukelti odos sudirgimą. 
 • Jei eterinis aliejus sudirgintų odą, ją būtina valyti bet kokiu baziniu aliejumi, kurį turite po ranka (alyvuogių, saulėgražų ar kt.). Nenaudokite vandens eteriniams aliejams nuplauti, nes vanduo dar giliau perneš eterinius aliejus į odą ir tik sustiprins sudirginimą. 
 • Siekiant išsaugoti vertingas eterinių aliejų savybes, eterinius aliejus ir jų mišinius reikėtų laikyti tamsioje vėsioje vietoje.

Poveikis emocijoms Tonizuoja, Susikaupimui, protiniam darbui, Streso valdymui
Poveikis aplinkai Pirčiai, Augalų priežiūrai
Kosmetikai ir masažams Veido kosmetikai, Plaukams, Sportuojant/raumenims, sąnariams, Kvėpavimui, Spazmolitiniai
Pagal amžiaus grupes Gimdyvėms/žindančioms, Vaikams nuo 2 metų
Pagal išgaunamas augalo dalis Žoliniai
Tinka gyvūnams Šunims
Sertifikavimas Ekologiškas
Išgavimo būdas Distiliavimo
Susijusios prekės
Žmonės, kurie pirko, pirko ir...
Vilnius
Kaunas
Partneriai
BIOCOS
Vytauto g. 6 08118 Vilnius Lithuania

I-V:  10:00-19:00

VI:  10:00-15:00

VII:  nedirba

BIOCOS
Mosėdžio g. 7 (iš Žemaičių plento pusės) 48177 Kaunas Lithuania

I-V:  10:00-18:00

VI:  10:00-15:00

VII:  nedirba

Vilnius
BIOCOS
Vytauto g. 6 08118 Vilnius Lithuania

I-V:  10:00-19:00

VI:  10:00-15:00

VII:  nedirba

Kaunas
BIOCOS
Mosėdžio g. 7 (iš Žemaičių plento pusės) 48177 Kaunas Lithuania

I-V:  10:00-18:00

VI:  10:00-15:00

VII:  nedirba

Partneriai