Melisų (vaistinių) eterinis aliejus Padidinti

Melisų (vaistinių) eterinis aliejus


Lotyniškas pavadinimas: Melissa officinalis

Melisa – notrelinių (Lamiaceae) šeimos, melisos (Melissa) genties augalų rūšis. Daugiametis, 30-120 cm aukščio žolinis augalas. Graikų k. žodis melissa reiškia ir bitę, ir žiedus, srūvančius nektaru, kuris ir privilioja bites. Antrasis žodis officinalis reiškia, kad nuo labai seniai melisos naudojamos kaip gydomosios žolės.

Melisų eterinis aliejus išgaunamas iš vaistinių melisų (lot. Melissa officinalis) jaunų žydinčių viršūnių, lapų ir stiebų distiliuojant vandens garais ir yra labai intensyvaus, malonaus, specifinio, žolynų raminančio kvapo.

Antidepresantas. Melisų eterinis aliejus veiksmingai padeda raminti nervus ir kovoja su depresijos požymiais. Šis aliejus gali būti naudingas kamuojant isterijai ir panikai, gali padėti numalšinti padidėjusį širdies plakimą, sąlygotą nervinės įtampos.

Melisų eterinis aliejus gali padėti sumažinti kraujospūdį, sureguliuoti menstruacijų ciklą, numalšinti menstruacijų metu kamuojamus skausmus.

Atminčiai. Tai aliejus, pagerinantis dėmesio sutelkimą ir atmintį. Jis padidina proto ištvermę, padeda susikoncentruoti, susikaupti ir įsiminti.

Virškinimui. Melisų eterinis aliejus gali padėti sureguliuoti virškinimą, gali pagelbėti kamuojant pykinimui ir vėmimui.

Aliejus veikia vėsinamai karščiuojant ir gali padėti numalšinti galvos skausmus kamuojant peršalimui.

Manoma, kad melisų eterinis aliejus gali būti naudingas pastebėjus pačius pirmuosius pūslelinės (herpes viruso) požymius.

Mišinys nuo pūslelinės: 6 lašus melisų eterinio aliejaus sumaišykite su 2 lašais mirų, 2 lašais arbatmedžių eterinio aliejaus ir 10 ml obuolių acto bei 25 ml distiliuoto vandens. Švariu tamponėlių mišinio užtepkite ant pažeistos odos. Naudokite keletą kartų per dieną, ypač tuomet, kai tik pajusite pačius pirmuosius požymius.

Kosmetikoje. Šis eterinis aliejus tinka lūpų, taip pat riebios, inkštiruotos odos ir riebių plaukų priežiūrai. 2 – 4 lašus šio eterinio aliejaus lašinkite į 5 ml kremo, šampūno ar kitos priemonės ir naudokite, jei kamuoja grybelinės infekcijos, alerginės reakcijos, slenka plaukai ir t.t.

Ramina vabzdžių sugeltas vietas. Naudokite vabzdžių sugeltoms vietoms raminti (2 – 3 lašus melisų eterinio aliejaus maišykite su stikline virinto vandens ir suvilgę švarų audinį, servetėlę ar vatos tamponą, dėkite kompresus).

Svarbu: melisų eterinis aliejus gali sukelti padidintą jautrumą UV spinduliams (fototoksines reakcijas), todėl neturėtų būti naudojamas ant atvirų kūno vietų prieš būnant saulėje, o masažai turėtų būti atliekami vakare.

Naudojimas:

Masažui: 10–15 lašų melisų eterinio aliejaus įmaišyti į 2 valgomuosius šaukštus pagrindinio augalinio aliejaus.

Saunai: 15 lašų melisų eterinio aliejaus įlašinti į 10 l karšto vandens, kuriame mirkomos vantos.

Aromatinei lempai: 4–5 lašai melisų eterinio aliejaus 5 kv. m patalpos ploto. Galima naudoti kasdien.

Garų vonelėms: 2–3 lašus melisų eterinio aliejaus įlašinti į 1 l karšto vandens.

Prekės:

Melisų (vaistinių) eterinis aliejus

Susisiekite su mumis