Šalavijų (kvapiųjų) eterinis aliejus EKO
Tik internetu arba Vilniuje
Šalavijų (kvapiųjų) eterinis aliejus EKO
BA2136-3
Kvapiųjų šalavijų aliejus mažina stresą ir įtampą, ypač veiksmingai atpalaiduoja raumenis. Tai bene pagrindinis eterinis aliejus, gelbėjantis žmonėms, kenčiantiems dėl šiandieninio gyvenimo streso ir itin didelio tempo.
12,80 €
Pirkdami šią prekę galite gauti iki 1 premijos tašką. Jūsų krepšelyje bus 1 taškas kurį(-uos) galite konvertuoti į nuolaidų kuponą už 1,00 €.
PREKĖS INFORMACIJA
Bot: Salvia sclarea
Kilmės šalis: Prancūzija
Ekologiškas: TAIP
Chemotipas (pagrindiniai komponentai): Linalyl acetate, Linalool, β-Caryophyllene
Išgavimo būdas: distiliavimo
Augalo dalis: pumpurai, lapai
Aromatas: saldžiai žolinis, šieno kvapas
Nata: vidurinė
Alchemija: kvapiųjų šalavijų eterinis aliejus dera su citrinų, žaliųjų citrinų, apelsinų ir kitais citrusiniais vaisiais, taip pat su levandų, pušų, kadagių, pelargonijų, sandalmedžio, jazminų ir frankincenso eteriniais aliejais.
Šalavijų aliejus, kilęs iš garsiosios vaistažolės Salvia sclarea, kurios gimtinė yra Italija, Pietų Prancūzija ir Sirija, savo pavadinimą gavo iš lotyniško žodžio „clarus“, reiškiančio „skaidrinti“ arba „valyti“. Istoriškai buvo manoma, kad šio augalo sėklos prisideda prie akių sveikatos ir gerina regėjimą, todėl jis gavo pavadinimą, reiškiantį „aiškią akis“ arba „šviesi akis“. Nors jis daugiausia naudojamas maistui, gėrimams gardinti bei parfumerijoje, bet kvapiųjų šalavijų eterinis aliejus buvo pradėtas naudoti ir natūralioje kosmetikoje, nes jis ramina odą. Taip pat šis aliejus žinomas slapyvardžiu “Moters aliejus”, kadangi padeda numalšinti nervinę įtampą ir neigiamas emocijas, kylančias dėl svyruojančių hormonų.
Labai svarbu nesupainioti kvapiojo šalavijo (Salvia sclarea) eterinio aliejaus su vaistinio šalavijo (Salvia officinalis), kuriame yra gausu ketonų, todėl jis aromaterapijoje beveik nenaudojamas. Todėl įsigydami būtinai atkreipkite dėmesį į lotynišką augalo pavadinimą, iš kurio išgautas eterinis aliejus.
Rūšiavimo informacija:
- Buteliukas – stiklas
- Kamštelis, lašintuvas – plastikas
- Etiketė – plastikas PVC
Cheminė analizė: Linalyl acetate, Linalool, β-Caryophyllene
Kosmetinės savybės:
- padeda stabdyti prakaitavimą;
- mažina odos, ypač galvos, riebalų gaminimąsi bei galvos odos pleiskanojimą, todėl galima lašinti į plaukams perskalauti skirtą vandenį;
- reikėtų vengti naudoti ant odos, jei oda jautri, linkusi į alergijas.
Aromaterapinės savybės:
- mažina stresą, nerimą, gerina nuotaiką, mažina depresiją;
- padeda emociškai greičiau atsistatyti po gimdymo, įveikti nuotaikų svyravimus;
- naudingas jaučiantiems nuolatinį nuovargį, silpnumą;
- rekomenduojamas naudoti vėluojant mėnesinėms (masažas su skiestu kvapiųjų šalavijų aliejumi);
- manoma, kad kvapiųjų šalavijų eterinis aliejus gali veikti panašiai kaip estrogeno hormonas, tad gali padėti reguliuoti moterų mėnesinių ciklą, palengvinti menopauzės sukeltus karščio pliūpsnius (įkvėpti iš buteliuko). Tačiau nereikėtų pervertinti šios savybės, verta plačiau apie tai pasigilinti R. Tisserand atliktame tyrime: https://roberttisserand.com/2010/04/is-clary-sage-oil-estrogenic/ ;
- laikomas afrodiziaku, tad rekomenduojamas naudoti poroms, kurios jaučia, kad jų santykiai turi trūkumų.
Parfumerinės savybės:
- dėl savo gaivaus intensyvaus aromato šalavijas kvapams suteikia dinamiškumo;
- veikia kaip kvapo fiksatorius;
- kvapiųjų šalavijų aromatas vertingas kuriant tiek vyriškus, tiek moteriškus aromatus, kuriant šipro kvapus ir puikiai dera su medienos tonais. Kvapusis šalavijas atskleidžia visą savo galią bet kokioje kompozicijoje ir praturtina ją sodrumu ir gilumu.
Gyvūnams:
Grynas gyvūnams nenaudojamas, bet padeda mažinti stresą, baimę, nerimą, kai naudojamas mišiniuose su kitais eteriniais aliejais. Masažiniame mišinyje iki 1% eterinio aliejaus padeda atpalaiduoti raumenų įtampą.
Dėl teisės aktų reikalavimų negalime čia aprašyti visų eterinio aliejaus terapinių savybių.
Naudojimas:
- 3-5 lašus paskleiskite ore garintuvu (difuzoriumi);
- Užlašinkite ant servetėlės ir padėkite šiltoje vietoje, pavyzdžiui ant radiatoriaus. Šildomas eterinis aliejus paskleis naudingas molekules ore.
- Įlašinkite į vandenį 5 lašus plaudami grindis;
- Gryni eteriniai aliejai ant odos nenaudojami. Juos būtina skiesti su baziniais aliejais. Masažams, įtrinimams, kvepinimuisi skieskite su baziniu aliejumi (migdolų, sezamų, ar kt.): 5 lašai mišinio į 10 ml. (du valgomieji šaukštai) bazinio aliejaus;
- Lašinkite į vonią, praskiedę su kastilijos muilu: 5 lašai eterinio aliejaus į 10 ml kastilijos muilo. Nelašinkite eterinio aliejaus tiesiai į vandenį, nes aliejai netirpsta vandenyje, bet plūduriuoja paviršiuje, todėl gali patekti tiesiai ant odos ir ją sudirginti;
- Lašinkite 3 lašus ant drėgnos servetėlės ir dėkite į spintą ar drabužių džiovintuvą, kad kvepinti drabužius. Kai kurie eteriniai aliejai gali ištepti baltos spalvos drabužius!
- Naudokite inhaliacijoms: lašinkite 3-4 lašus į karštą vandenį ir kvėpuokite jo garais arba lašinkite į asmeninį inhaliatorių.
- Turėkite po ranka eterinio aliejaus buteliuką ir nuėmę lašintuvą įkvėpkite 2-3 kartus.
Kaip teisingai garinti eterinius aliejus?
Siekiant maksimalaus poveikio mūsų emocijoms (pav. mažinti stresą, gerinti nuotaiką, raminti ir pan), eterinius aliejus reikia garinti intervalais, geriausia 3-4 kartus po 15 minučių garinti elektriniame difuzoriuje, ir tarp garinimų daryti ne trumpesnę kaip 30 minučių pertrauką. Mūsų smegenys, kurios atsakingos ir už emocijų reguliavimą, labai plastiškos ir linkusios prisitaikyti prie aplinkos, tad ir prie eterinių aliejų skleidžiamo poveikio pripranta. Siekiant geriausio terapinio poveikio emocijoms, smegenims reikia dinamikos, kurią ir sukuria eterinių aliejų garinimas intervalais.
Jei siekiate eterinių aliejų poveikio fizinei būsenai (pav. pykinimui slopinti, aplinkos orui išvalyti, peršalimui lengvinti), garinkite eterinius aliejus kelis kartus per dieną po 30 minučių.
Mūsų gaminiuose:
SAPNAS aromaterapinis tepamas balzamas roletėje
SAUGUMAS!
Būtina skiesti (Maksimali koncentracija veido kosmetikai - 1%, kūno masažui - 3%)
Per didelė aliejaus koncentracija gali sukelti apsvaigimą.
Saugus naudoti sergantiems astma ar migrena.
Neščiosiosioms: nėštumo metu naudoti negalima.
Vaikams: saugus naudoti vaikams nuo 5 metų
Vengti naudoti oksidavusį eterinį šalavijų kvapiųjų aliejų, nes gali sukelti odos sudirgimą.
Jei eterinis aliejus sudirgintų odą, ją būtina valyti bet kokiu baziniu aliejumi, kurį turite po ranka (alyvuogių, saulėgražų ar kt.). Nenaudokite vandens eteriniams aliejams nuplauti, nes vanduo dar giliau perneš eterinius aliejus į odą ir tik sustiprins sudirginimą.
Siekiant išsaugoti vertingas eterinių aliejų savybes, eterinius aliejus ir jų mišinius reikėtų laikyti tamsioje vėsioje vietoje.
Aromaterapijos pagrindinė taisyklė – mažiau yra daugiau, t.y. eteriniai aliejai geriau veikia esant mažoms dozėms.
Poveikis emocijoms | Balansuoja/harmonizuoja, Ramina/atpalaiduoja, Nuotaikai, Streso valdymui |
Kosmetikai ir masažams | Veido kosmetikai, Priešraukšliniai, Kvėpavimui |
Pagal amžiaus grupes | Gimdyvėms/žindančioms |
Pagal išgaunamas augalo dalis | Žoliniai |
Tinka gyvūnams | Šunims, TOP-20 gyvūnams |
Sertifikavimas | Neekologiškas |
Parfumerinė nata | Viršutinė nata, Širdies nata |
Išgavimo būdas | Distiliavimo |