Rožių eterinis aliejus

Rožių eterinis aliejus Padidinti

Rožių eterinis aliejus

PREKĖS INFORMACIJA

Rožių gydomosios savybės buvo žinomos jau nuo antikos laikų ir greitai paplito visame pasaulyje. Distiliavimo būdu išgauti rožių eterinį aliejų 17 a. pirmieji išmoko persai. Šaltiniuose pažymima, kad to amžiaus antrojoje pusėje rožių aliejus kainavo daugiau nei auksas ir buvo vertinamas daugelyje pasaulio šalių. Rožių absoliutas yra labai brangus ir dabar, nes norint pagaminti 1 kg rožių aliejaus, reikia apie 5 tonų žiedlapių arba daugiau nei 1 mln. rožių pumpurų.

Absoliutai nuo eterinių (išgautų distiliavimo būdu) aliejų skiriasi tuo, kad pasižymi labai stipriomis kvapiosiomis ir terapinėmis savybėmis, todėl juos naudoti galima tik labai mažais kiekiais. Paprastai absoliutai yra tirštesni ir klampesni. Rožių absoliutas kambario temperatūroje gali sutirštėti, tačiau palaikius rankose nuo šilumos greitai skystėja.

Šimtalapis erškėtis (Rosa Centifolia) auginamas dažniausiai Prancūzijoje arba Šiaurės Afrikoje. Damaskinės rožės (Rosa damascena) daugiausiai auginamos Bulgarijoje. Nors daugeliu atžvilgiu šių dviejų tipų aliejų savybės sutampa, dėl šiek tiek besiskiriančios cheminės sudėties yra keletas skirtumų. Šimtalapių erškėčių aliejus yra daugiau afrodiziakas, labiau ramina ir yra stipresnis baktericidas nei damaskinių rožių eterinis aliejus.

Rožių nauda sveikatai:

Antidepresantas: padeda kovoti su nerimu, pervargimu, stresu, pakelia nuotaiką, raminantis nervų sistemą, padeda menopauzės metu. Rožių eterinis aliejus didina pasitikėjimą savimi.

Moterims:rožių eterinis aliejus stimuliuoja hormonų išsiskyrimą, kuris sukelia menstruacijas. Ypač naudingas moterims, kurių sutrikęs menstruacinis ciklas ar gausus kraujavimas. Taip pat lengvina spazmus, kovoja su pykinimu, nuovargiu ir mažina skausmus, susijusius su menstruacijomis ir menopauze.

Nėštumas: Reikėtų vengti pirmuosius 3 nėštumo mėnesius, o vėlesniais mėnesiais galima naudoti tik labai mažas jų dozes (1-1,5 % rožių aliejų). Jeigu anksčiau yra buvęs persileidimas šių aliejų negalima naudoti visiškai.

Kūnui: stiprina dantenas, plaukų šaknis, tonizuoja ir stangrina odą, stabdo priešlaikinį senėjimą. Tai vienas geriausių aliejų, padedančių išlaikyti švytinčią, skaisčią ir jaunatvišką odą. Aliejus tinka visų tipų odai, bet ypač sausai, jautriai ir senstančiai. Jis tonizuoja ir sutraukia kapiliarus.

Afrodiziakas: rožės – neatsiejama romantikos dalis. Jų kvapas sužadina libido ir romantiškus jausmus, skatinantis lytinę funkciją. Rožių eterinis aliejus laikomas moterišku afrodiziaku.

Randams: naikina randus ir nudegimo žymes, aknės ir raupų paliktas žymes, chirurginius randus, strijas.

Valantis: valo kraują, padeda pašalinti ir neutralizuoti toksinus iš kraujo. Esant švariam kraujui, nesusidaro šunvotės, išbėrimai, piktžaizdės ir odos ligos.

Antispazminis: palengvina kvėpavimą, žarnyno ir raumenų spazmus. Tai taip pat padeda lengvinti konvulsijas, raumenų traukimą.

Antivirusinis: apsaugo nuo virusinių infekcijų.

Antiseptinis: apsaugo žaizdas nuo įvairių infekcijų.

Kepenims: gerina kepenų veiklą, jas stiprina ir apsaugo nuo infekcijų.


Rožių alchemija: rožių eterinis aliejus dera su pelargonijų, jazminų, ylang ylang, levandų, frankinsenso, gvazdikėlių, imbierinių citrinžolių ir kt. eteriniais aliejais.

StraipsnisRožių eterinis aliejus. Damaskinių ar arbatinių rožių – kaip pasirinkti?

Prekė:

Biocos academy parduotuvės
Vilnius
BIOCOS academy
Vytauto g. 6 08118 Vilnius Lithuania

I-V:  10:00-18:00

VI:  nedirba

VII:  nedirba

BIOCOS academy
Verkių g. 31C, Vilnius (Outlet Park) 09108 Vilnius Lithuania

I-V:  10:00-19:00

VI:  10:00-19:00

VII:  10:00-15:00

Kaunas
BIOCOS academy
Mosėdžio g. 7 (iš Žemaičių plento pusės) 48177 Kaunas Lithuania

I-V:  10:00-18:00

VI:  10:00-14:00 (05.01 nedirbame)

VII:  nedirba

Partneriai
Mielai atsakysime į visus kylančius klausimus