Tik internetu arba Vilniuje
Kedrų eterinis aliejus
Žinomas botaniniu pavadinimu Cedrus deodora, himalajinio kedro eterinis aliejus yra švelniai saldaus, medienos kvapo aliejus, o šilto balzaminio medienos aromato atlasinių kedrų eterinis aliejus apgaubia jaukumu, mažina stresą, padeda pasiruošti miegui.
Už šią prekę premijos taškai neskiriami.
PREKĖS INFORMACIJA
KEDRŲ (HIMALAJINIŲ) ETERINIS ALIEJUS
Bot: Cedrus deodara
Kilmės šalis: Indija
Ekologiškas: NE
Chemotipas (pagrindiniai komponentai): α,β,γ,-Himachalene, α-Atlantone
Išgavimo būdas: distiliavimo
Augalo dalis: medienos drožlės ir pjuvenos
Aromatas: švelniai saldaus, medienos kvapo aliejus, turintis sandalmedžio atspalvį
Nata: bazinė, fiksatorius
KEDRŲ (VIRGININIŲ) ETERINIS ALIEJUS
Bot: Juniperus virginiana
Kilmės šalis: JAV
Išgavimo būdas: distiliacija garais
Sertifikavimas: laukinė žaliava
Augalo dalis: medžio šerdis
Naudojimo būdas: parfumerijai
Nata: bazinė, fiksatorius
Įspėjimai: gali būti fototoksiškas
Aromatas: sausas, salstelėjęs-medienos.
KEDRŲ (ATLASINIŲ) ETERINIS ALIEJUS
Bot: Cedrus atlantica
Kilmės šalis: Marokas
Ekologiškas: TAIP
Chemotipas (pagrindiniai komponentai): α,β,γ,-Himachalene, α-Atlantone
Išgavimo būdas: distiliavimo
Augalo dalis: medienos pjuvenos
Aromatas: turtingas, saldus, medienos, balzaminis, šiltas.
Nata: bazinė, fiksatorius
BENDROJI INFORMACIJA
Alchemija: kedrų eterinis aliejus dera su benzoino, bergamočių, cinamono, kiparisų, frankincenso, jazminų, kadagių, levandų, citrinų, laimo, rožių, nerolio ir rozmarinų eteriniais aliejais.
Nuo seniausių laikų iki šių dienų kedrai vaidino pagrindinį vaidmenį aromatinėse medžiagose. Nuo senovės Egipto iki Indijos, Tibeto, Viduržemio jūros ir Šiaurės Amerikos kedras buvo itin gerbiamas . Kedro eterinis aliejus gaunamas ir iš Atlaso kedro, kuris botaniškai labai glaudžiai susijęs su Himalajų kedru; iš jų gaunami labai panašūs, tačiau skirtingais atspalviais pasižymintys eteriniai aliejai. Manoma, kad atlaso ir Himalajų kedro medžiai kilę iš garsiojo Libano kedro Cedrus libani.
Pavadinimas deodara kilo iš žodžio sanskrito kalba devadāru, kuris verčiamas kaip „dievų mediena“, todėl Himalajų kedras induizme laikomas ypač šventu medžiu. Daugelis šventovių ir garbinimo vietų yra pastatytos iš šios tvirtos, nepažeidžiamos medienos, todėl kai kurie mano, kad gilus ir šiltas himalajinio kedro aromatas idealiai tinka naudoti meditacijos metu. Šio medžio stiprumą ir galią galima pastebėti pavasarį, kai po šaltos žiemos ilgos, grakščios, gausaus sniego ir ledo nusvertos šakos atsikrato naštos ir vėl pakyla. Šie masyvūs medžiai ne tik išgyvena, bet ir klesti šimtus metų, palaikydami mūsų ekosistemą.
Rūšiavimo informacija:
- Buteliukas – stiklas
- Kamštelis, lašintuvas – plastikas
- Etiketė – plastikas PVC
Cheminė analizė: α,β,γ,-Himachalene, α-Atlantone
Kosmetinės savybės:
- gali padėti kovoti su spuogeliais;
- gali padėti apsaugoti odą nuo žalingo aplinkos poveikio;
- skaistina odą, mažina randelius;
- padeda nuo pleiskanų;
- stiprina plaukus.
Aromaterapinės savybės:
- mažina stresą, nerimą, gerina nuotaiką;
- padeda sumažinti hiperaktyvumą;
- padeda susikoncentruoti ir išvalyti mintis;
- naudojant namuose - šalina nemalonius kvapus, gaivina erdves;
- veikia kaip repelentas nuo vabzdžių;
- naudojant masažui atpalaiduoja pavargusius, įsitempusius, skausmingus raumenis.
Parfumerinės savybės:
- himalajinis kedras yra sausos medienos aromato, kampariškas, dūminis ir balzaminis, su subtiliu prieskonių dvelksmu. Parfumerijoje kedras yra išskirtinai, gili, šilta, aštraus medžio, turtinga nata. Kedrų aliejus sukuria kvepalams unikalumo ir rafinuotumo įspūdį;
- tai ilgai išliekanti neįtikėtinai aksominė nata;
- harmoningai dera su citrusinių vaisių natomis, taip pat rožių, bergamočių, jazminų, apelsinų, kiparisų ir levandų eteriniais aliejais.
Gyvūnams:
Eterinis aliejus veikia raminančiai, atpalaiduojančiai, tinka garinti vakare, kad gyvūnas lengviau užmigtų. Pakelia nuotaiką, kovoja prieš neigiamas emocijas ir depresiją. Puikiai dezodoruoja ir valo patalpų, kuriose gyvena gyvūnai, orą.
Dėl teisės aktų reikalavimų negalime čia aprašyti visų eterinio aliejaus terapinių savybių.
Naudojimas:
- 3-5 lašus paskleiskite ore garintuvu (difuzoriumi);
- Užlašinkite ant servetėlės ir padėkite šiltoje vietoje, pavyzdžiui ant radiatoriaus. Šildomas eterinis aliejus paskleis naudingas molekules ore;
- Įlašinkite į vandenį 5 lašus plaudami grindis;
- Gryni eteriniai aliejai ant odos nenaudojami. Juos būtina skiesti su baziniais aliejais. Masažams, įtrinimams, kvepinimuisi skieskite su baziniu aliejumi (migdolų, sezamų, ar kt.): 10 lašų mišinio į 10 ml (du valgomieji šaukštai) bazinio aliejaus;
- Pilkite į vonią, praskiedę su kastilijos muilu: 10 lašų eterinio aliejaus į 10 ml kastilijos muilo. Nelašinkite eterinio aliejaus tiesiai į vandenį, nes aliejai netirpsta vandenyje, bet plūduriuoja paviršiuje, todėl gali patekti tiesiai ant odos ir ją sudirginti;
- Lašinkite 3 lašus ant drėgnos servetėlės ir dėkite į spintą ar drabužių džiovintuvą, kad kvepinti drabužius. Kai kurie eteriniai aliejai gali ištepti baltos spalvos drabužius!
- Naudokite inhaliacijoms: lašinkite 3-4 lašus į karštą vandenį ir kvėpuokite jo garais arba lašinkite į asmeninį inhaliatorių.
- Turėkite po ranka eterinio aliejaus buteliuką ir nuėmę lašintuvą įkvėpkite 2-3 kartus.
Kaip teisingai garinti eterinius aliejus?
Siekiant maksimalaus poveikio mūsų emocijoms (pav. mažinti stresą, gerinti nuotaiką, raminti ir pan), eterinius aliejus reikia garinti intervalais, geriausia 3-4 kartus po 15 minučių garinti elektriniame difuzoriuje, ir tarp garinimų daryti ne trumpesnę kaip 30 minučių pertrauką. Mūsų smegenys, kurios atsakingos ir už emocijų reguliavimą, labai plastiškos ir linkusios prisitaikyti prie aplinkos, tad ir prie eterinių aliejų skleidžiamo poveikio pripranta. Siekiant geriausio terapinio poveikio emocijoms, smegenims reikia dinamikos, kurią ir sukuria eterinių aliejų garinimas intervalais.
Jei siekiate eterinių aliejų poveikio fizinei būsenai (pav. pykinimui slopinti, aplinkos orui išvalyti, peršalimui lengvinti), garinkite eterinius aliejus kelis kartus per dieną po 30 minučių.
BIOCOS gaminiuose:
DUŠO ŽELĖ su kedrų ir bergamočių aliejais
SAUGUMAS!
Būtina skiesti. (Maksimali koncentracija veido kosmetikai - 1.5%, kūno masažui - 3%)
Nėščiosiosioms: poveikis nėščiosioms nėra iki galo ištirtas, todėl prieš naudojant rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju aromaterapeutu.
Vengti naudoti oksidavusį eterinį himalajinių kedrų aliejų, nes gali sukelti odos sudirgimą.
Jei eterinis aliejus sudirgintų odą, ją būtina valyti bet kokiu baziniu aliejumi, kurį turite po ranka (alyvuogių, saulėgražų ar kt.). Nenaudokite vandens eteriniams aliejams nuplauti, nes vanduo dar giliau perneš eterinius aliejus į odą ir tik sustiprins sudirginimą.
Siekiant išsaugoti vertingas eterinių aliejų savybes, eterinius aliejus ir jų mišinius reikėtų laikyti tamsioje vėsioje vietoje.
Aromaterapijos pagrindinė taisyklė – mažiau yra daugiau, t.y. eteriniai aliejai geriau veikia esant mažoms dozėms.
Poveikis emocijoms | Balansuoja/harmonizuoja, Ramina/atpalaiduoja, Miegui, Streso valdymui |
Poveikis aplinkai | Pirčiai, Vabzdžius baidantys, Augalų priežiūrai |
Kosmetikai ir masažams | Veido kosmetikai, Plaukams, Anticeliulitiniai, Kvėpavimui |
Pagal išgaunamas augalo dalis | Spygliuočių |
Parfumerinė nata | Bazinė nata |
Išgavimo būdas | Distiliavimo |