Greipfrutų eterinis aliejus
Džiuginantis greipfrutų aromatas yra svarbiausia jo savybė, dėl kurios jis turėtų būti kiekvienoje rankinėje, ypač kai trūksta saulės ir stokojame optimizmo. Neturi fototoksinių savybių, todėl puikiai tinka vasarą, gali lengvai pakeisti kitus citrusų eterinius aliejus. Rausvojo greipfruto eterinis aliejus yra saldesnio kvapo už baltųjų greipfrutų aliejų, tačiau savybės jų yra vienodos.
Už šią prekę premijos taškai neskiriami.
PREKĖS INFORMACIJA
BENDROJI INFORMACIJA
Bot: Citrus paradisi
Kilmės šalis: Kuba
Ekologiškas: NE
Chemotipas (pagrindiniai komponentai): limonene, β-Myrcene
Išgavimo būdas: šalto spaudimo
Augalo dalis: vaisiaus žievelės
Aromatas: saldžiai gaivus citrusinis aromatas
Nata: viršutinė
Alchemija: dera su bergamočių, levandų, rozmarinų, ylang ylang, frankincenso, spygliuočių, kitų citrusų eteriniais aliejais.
Į Europą per šimtmečius buvo atvežtos įvairios greipfrutų veislės iš Indokinijos, Indijos bei Ramiojo vandenyno salų, tačiau tik tada, kai pomelo (Citrus maxima) buvo sukryžmintas su saldžiuoju apelsinu (Citrus x sinensis), atsirado vaisius, kurį dabar vadiname rausvuoju greipfrutu. Rausvasis greipfrutas išpopuliarėjo, kai amerikiečiai jį ėmė reklamuoti kaip Holivudo žvaigždžių pusryčių vaisių.
Rūšiavimo informacija:
- Buteliukas – stiklas
- Kamštelis, lašintuvas – plastikas
- Etiketė – plastikas PVC
Cheminė analizė: limonene, β-Myrcene
Kosmetinės savybės:
- balansuoja odos sebumo išsiskyrimą, tinka spuogelių pažeistai odai, stimuliuoja kūno ir galvos odą;
- padeda šalinti toksinus;
- kartu su pelargonijų eteriniu aliejumi naudojamas limfodrenažiniam masažui;
- naudojamas masažui po sporto ar kitos fizinės veiklos, nes padeda šalinti pieno rūgštį;
- itin efektyvi ir pagrindinė veiklioji medžiaga anticeliulitiniame masažo aliejuje.
Aromaterapinės savybės:
- skatina džiugesį, stimuliuoja, suteikia energijos, garinamas ryte kartu su rozmarinų eteriniu aliejumi padeda įveikti nuovargio jausmą, pasiruošti produktyviai darbo dienai;
- gerina emocinę būklę, ypač vertingas pasiryžusiems mesti svorį, nes praskaidrina nuotaiką, padeda reguliuoti apetitą.
Parfumerinės savybės:
- pagrindinė greipfrutų eterinio aliejaus, kaip ir kitų citrusų eterinių aliejų (išskyrus bergamotę) sudedamoji dalis yra limonenas. Limonenas neabejotinai yra atsakingas už sultingą citrusinių vaisių gaivumą;
- botaninėje parfumerijoje greipfrutas yra ryški ir gaivinanti viršutinė nata, kiek primenanti aitrųjį apelsiną, tačiau švelnesnio, minkštesnio aromato;
- puikiai dera su pretenzingais gėliškais kvapais, kaip pelargonijų ar tuberozų, be to harmonizuoja juos. Tai dinamiškas, vaisiškai džiaugsmingas, įkvepiantis, putojantis aromatas, turintis ir kartumo natą;
- greipfrutų aromatas kvapų kompozicijai suteikia gaivumo ir vėsos pojūtį, todėl itin tinka kuriant kvepalus vasarai.
Gyvūnams:
Pasižymi odą valančiomis, tonizuojančiomis savybėmis, reguliuoja odos sebumo išsiskyrimą, stimuliuoja kailio augimą. Prieš naudojimą ant odos būtina skiesti. Stimuliuoja, suteikia energijos, žadina džiugesį. Puikiai dezodoruoja ir valo patalpų, kuriose gyvena gyvūnai, orą.
Dėl teisės aktų reikalavimų negalime čia aprašyti visų eterinio aliejaus terapinių savybių.
Naudojimas:
- 3-5 lašus paskleiskite ore garintuvu (difuzoriumi);
- Užlašinkite ant servetėlės ir padėkite šiltoje vietoje, pavyzdžiui ant radiatoriaus. Šildomas eterinis aliejus paskleis naudingas molekules ore.
- Įlašinkite į vandenį 5 lašus plaudami grindis;
- Gryni eteriniai aliejai ant odos nenaudojami. Juos būtina skiesti su baziniais aliejais. Masažams, įtrinimams, kvepinimuisi skieskite su baziniu aliejumi (migdolų, sezamų, ar kt.): 10 lašų mišinio į 10 ml (du valgomieji šaukštai) bazinio aliejaus;
- Naudokite į vonią praskiedę su kastilijos muilu: 5 lašų eterinio aliejaus į 10 ml kastilijos muilo. Nelašinkite eterinio aliejaus tiesiai į vandenį, nes aliejai netirpsta vandenyje, bet plūduriuoja paviršiuje, todėl gali patekti tiesiai ant odos ir ją sudirginti;
- Lašinkite 3 lašus ant drėgnos servetėlės ir dėkite į spintą ar drabužių džiovintuvą, kad kvepinti drabužius. Kai kurie eteriniai aliejai gali ištepti baltos spalvos drabužius!
- Naudokite inhaliacijoms: lašinkite 3-4 lašus į karštą vandenį ir kvėpuokite jo garais arba lašinkite į asmeninį inhaliatorių.
- Turėkite po ranka eterinio aliejaus buteliuką ir nuėmę lašintuvą įkvėpkite 2-3 kartus.
Kaip teisingai garinti eterinius aliejus?
Siekiant maksimalaus poveikio mūsų emocijoms (pav. mažinti stresą, gerinti nuotaiką, raminti ir pan), eterinius aliejus reikia garinti intervalais, geriausia 3-4 kartus po 15 minučių garinti elektriniame difuzoriuje, ir tarp garinimų daryti ne trumpesnę kaip 30 minučių pertrauką. Mūsų smegenys, kurios atsakingos ir už emocijų reguliavimą, labai plastiškos ir linkusios prisitaikyti prie aplinkos, tad ir prie eterinių aliejų skleidžiamo poveikio pripranta. Siekiant geriausio terapinio poveikio emocijoms, smegenims reikia dinamikos, kurią ir sukuria eterinių aliejų garinimas intervalais.
Jei siekiate eterinių aliejų poveikio fizinei būsenai (pav. pykinimui slopinti, aplinkos orui išvalyti, peršalimui lengvinti), garinkite eterinius aliejus kelis kartus per dieną po 30 minučių.
BIOCOS gaminiuose:
BIO HYALURON valomoji-drėkinamoji veido kaukė su hialuronu, GINANČIOJI AURA aromaterapinis tepamas balzamas roletėje, ŽENŠENIS natūralus rutulinis dezodorantas, BIO VITAMINS putojantis veido prausiklis su vitaminu C, BIO VITAMINS skaistinamasis veido kremas, ANTI CELLULITE anticeliulitinis masažinis aliejus, DUŠO ŽELĖ su apelsinų ir greipfrutų aliejais
PET CARE gaminiuose:
PET CARE ilgaplaukių šunų šampūnas, PET CARE ilgaplaukių šunų kondicionierius
SAUGUMAS!
Būtina skiesti. (Maksimali koncentracija veido kosmetikai - 1.5%, kūno masažui - 3%)
Nėščiosiosioms: galima naudoti nėštumo metu. Tačiau poveikis nėščiosioms nėra iki galo ištirtas, todėl prieš naudojant rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju aromaterapeutu.
Vaikams: saugus naudoti vaikams nuo 1 metų amžiaus.
Vengti naudoti oksidavusį eterinį saldžiųjų apelsinų aliejų, nes gali sukelti odos sudirgimą.
Jei eterinis aliejus sudirgintų odą, ją būtina valyti bet kokiu baziniu aliejumi, kurį turite po ranka (alyvuogių, saulėgražų ar kt.). Nenaudokite vandens eteriniams aliejams nuplauti, nes vanduo dar giliau perneš eterinius aliejus į odą ir tik sustiprins sudirginimą.
Siekiant išsaugoti vertingas eterinių aliejų savybes, eterinius aliejus ir jų mišinius reikėtų laikyti tamsioje vėsioje vietoje.
Aromaterapijos pagrindinė taisyklė – mažiau yra daugiau, t.y. eteriniai aliejai geriau veikia esant mažoms dozėms.
Poveikis emocijoms | Ramina/atpalaiduoja, Nuotaikai, Streso valdymui |
Pagal išgaunamas augalo dalis | Citrusiniai (žievelių) |
Tinka gyvūnams | Šunims |
Parfumerinė nata | Viršutinė nata |
Išgavimo būdas | Šalto spaudimo, nerafinuotas |