Balzaminis degmedis (amyris) dar vadinamas Vakarų Indijos santalu ir laikomas natūraliu ekonomišku indiškojo santalo pakaitalu. Dažnai naudojamas tiek parfumerijoje, tiek aromaterapijoje.
Osmantų (kvepenių) absoliutas - botaninės aromatų paletės brangakmenis. Tai egzotiškas, gundantis gėlių ir vaisių aromatas, naudojamas aukščiausios klasės kvepaluose.
Saldaus, šilto, medienos aromato santalų eterinis aliejus nuo seno naudojamas aromaterapijai, kosmetikai ir parfumerijai. Ramina odą, mažina niežulį, apsaugo nuo bėrimų, atsirandančių po skutimosi. Mūsų santalų aliejus išgautas iš atsinaujinančių šaltinių, saugant nykstančius Indijos santalmedžius. Šis aliejus yra skiestas iki 5% jojobos aliejuje ir paruoštas naudoti ant odos.
Citronas – visų citrusinių vaisių protėvis, žinomas ir naudojamas nuo Antikos laikų. Citronų aromatas yra saldesnis ir švelnesnis už citrinų ar laimų, jis primena citrusinius saldainius. Ypač tinka oro garintuvams, nes padeda neutralizuoti kvapus, patinka vaikams.
Eucalyptus staigeriana – ypatinga eukaliptų rūšis, kurios lapų eteriniame aliejuje yra mažai cineolio, bet daugiau gėlių aromatams būdingų kvapo molekulių - neralio, geranialio, linalolio. Šis aliejus patiks visai šeimai. Tai eukaliptas, kvepiantis gėlėmis. Puikus pasirinkimas šaltuoju sezonu.
Bulnesia sarmienti yra lėtai augančių lapuočių medžių rūšis, aptinkama tropiniuose Pietų Amerikos regionuose, ypač Argentinoje ir Paragvajuje. Medžiai užauga iki 18 metrų aukščio. Nors dažnai priskiriama į bendrą medžių grupę, tačiau Bulnesia sarmienti negalima painioti su Ekvadoro Bulnesia graveolens, dar vadinama Palo Santo.
BIOCOS - tai aromaterapeutų atrinkti kokybiški 100% natūralūs eteriniai aliejai visai šeimai. Aromaterapinės kokybės eteriniai aliejai difuzoriams, sveikatai, masažams, kosmetikos gamybai. BIOCOS eteriniai aliejai kruopščiai atrenkami iš sertifikuotų ūkių, augintojų-distiliuotojų, todėl yra švarūs ir gryni.
Mūsų asortimente saugūs eteriniai aliejai vaikams ir nėščiosioms. Jūsų patogumui eteriniai aliejai suskirstyti pagal poveikį - imuniteto stiprinimui, oro valymui, nuotaikos gerinimui, miegui, pirčiai, vabzdžiams baidyti. Eteriniai aliejai skirstomi pagal poveikį emocijoms - harmonizuojantys, raminantys, tonizuojantys, miegui ar skatinantys susikaupimą. Pasirinkti teisingą eterinį aliejų padės eterinių aliejų poveikio filtras.
Kaip naudoti eterinius aliejus?
Eteriniai aliejai dažniausiai garinami aromatinėse lempose virš žvakės arba eterinių aliejų difuzoriuose. Į vandenį lašinkite 3-5 lašus eterinio aliejaus, maišykite kelių rūšių aliejus arba naudokite mišinius garinimui.
Pasilepinkite aromatinėmis voniomis. Į pilną vonią lašinkite ne daugiau 6 lašelių eterinio aliejaus ar jų mišinių. Ypač naudinga sudirgus, esant nerimui, blogai nuotaikai, jei kankina nemiga. Daugelis eterinių aliejų palengvina PMS. Prieš pildami eterinius aliejus į vandenį, juos ištirpinkite šaukšte bazinio aliejaus, dušo gelio, vonios putose ar įmaišykite į druską, nes vandenyje eteriniai aliejai netirpsta ir lieka paviršiuje, todėl gali dirginti odą.
Peršalus iš antibakterinių eterinių aliejų galima pasidaryti inhaliacijas - į karštą puodelį vandens įlašinti 2-3 lašelius eterinio aliejaus ir giliai kvėpuoti 1 minutę.
Naudojami pirtyse eteriniai aliejai puikia valo ir detoksikuoja kūną. Įlašinkite į vandenį, pašlakstykite sienas, grindis, tik nepilkite ant akmenų – eteriniai aliejai sudegs neduodami naudos. Jau įkaitusioje pirtyje juos vertėtų vartoti tik norint aromato ar inhaliacijoms. Mėgstamiausi eteriniai aliejai pirčiai - eukaliptų, apelsinų, levandų, kadagių, arbatmedžio, čiobrelių, japoninių laurenių, pipirmėčių ar kitu mėgiamu. Labiausiai pirčiai tinkami eteriniai aliejai yra lengvinantys kvėpavimą, atpalaiduojantys, mažinantys įtampą.
Eterinius aliejus naudokite masažiniuose aliejuose arba kvapniose dulksnose namams ar patalynei.