Atvėsus orams, susiduriame su šaltojo sezono palydovais – sloga ir kosuliu. Kai suserga mažyliai, norime ypatingai jais rūpintis ir kuo greičiau pasveikti. Aromaterapija ir eteriniai aliejai naudojami vos pastebėjus pirmuosius peršalimo požymius, gali pagerinti savijautą ir padėti greičiau pasveikti.
Nuo neatmenamų laikų arbatmedis (dar vadinamas pražangialapėmis mirtenėmis) laikomas "viską gydančiu augalu".
Priešingai nei gali atrodyti, arbatmedžio eterinis aliejus nėra išgaunamas iš arbatos medžio, bet distiliuojamas iš Australijos medžio - pražangialapių mirtenių (Malaleuca Alternifolia) lapų.
Eterinių aliejų naudojimo gide pateikiamos aromaterapeutės rekomendacijos, kaip teisingai ir efektyviai naudoti aromaterapinius mišinius. Eterinių aliejų sinergija veikia mūsų emocijas ir fizinį kūną.
Kokybiškam miegui labai svarbūs emociniai ir fiziologiniai faktoriai. Dvi savo srities profesionalės - aromaterapeutė ir miego trenerė dalinasi savo patirtimi, kaip pagerinti emocinę būklę bei pasiruošti miegui fiziologiškai. Straipsnyje patarimai, ką daryti, jei kankina miego sutrikimai, aptariamas miego režimas ir geriausi eteriniai aliejai miegui
Gamta mums dovanoja antioksidantus – laimingas molekules, elektronų donorus, - kurie laisviems radikalams aukoja savo elektronus ir nevirsta laisvaisiais radikalais. Daug antioksidantų gauname su maistu, bet galime sau padėti naudodami eterinius aliejus, kurie atlieka antioksidanto vaidmenį, nes nešiojasi laisvų elektronų bagažą ir juo mielai dalinasi su laisvaisiais radikalais.
Kaip pajusti geriausią eterinių aliejų poveikį? Kaip teisingai ir efektyviai garinti eterinius aliejus? Kokį eterinių aliejų difuzorių pasirinkti? Atsakymai į dažniausiai kylančius klausimas apie eterinių aliejų garintuvus (difuzorius)
Muzika – tai menas, kurį girdime, vynas – tai menas, kurį ragaujame, o kvepalai – menas, kurį užuodžiame. Botaninėje parfumerijoje kvepalai – tai gamtos ir parfumerio vaizduotės estetinė ekspresija.
Spygliuočių eteriniai aliejai leidžia mums kasdien mėgautis miško kvapais savo namuose. Spygliuočių eteriniai aliejai ypač gerai valo, dezodoruoja ir neutralizuoja patalpų orą.
,,Aromaterapija mūsų šeimos gyvenimo dalis. Eteriniai aliejai – ir vaistas, ir maistas, ir pramoga, ir buitinė chemija - gal dar ir ne viską ir išvardinau. Eteriniais aliejais ne tik kvepiname savo namus, bet ir naudojame jų terapines savybes, esant peršalimo sezonui. Mano mėgiamiausi eteriniai aliejai nuo peršalimo – rozalinų, pušų ir žinoma, citrusai – citrinos, apelsinai, greipfrutai.'' - savo įžvalgomis bei patirtimi dalinasi BIOCOS academy įkūrėja Jolanta.
Citrusiniai vaisiai plačiai auginami visame pasaulyje dėl sveikatai naudingų savybių. Jie gali būti valgomi švieži, dedami į desertus, iš jų spaudžiamos sultys ir verdami džemai. Jie puikus vitaminų šaltinis, juose ypač daug vitamino C. Apdirbant citrusinius vaisius susidaro didelis kiekis atliekų (žievelės, sėklos, minkštimas), kurie sudaro apie 50% vaisiaus masės. Citrusų atliekos yra d-limoneno, flavanoidų, karotinoidų, celiuliozės, pektino, polifenolių askorbo rūgšties ir eterinių aliejų šaltinis.
Aliejaus sudėtyje yra apie 70% palmitinės ir palmitoleinės rūgšties, todėl šaltalankių aliejus turi antimikrobinių savybių bei didina odos laidumą (medžiagų pasisavinimą). Šaltalankių aliejus, kaip joks kitas aliejus, turi itin didelį kiekį vitamino E. Be to, jo oranžinė spalva parodo aukštą karotinoidų kiekį.
Susipažinkime su eteriniais aliejais, kurie padeda apsisaugoti nuo nepageidaujamų vabzdžių – uodų, erkių, musių bei kt. Tinkamiausi natūralūs repelentai – intensyvų aromatą turintys gvazdikėlių, pušų, kalendrų, snapučių, kedrų, citrinžolių, citrusinių vaisių, nimbamedžių, arbatmedžio (pražangialapių mirtenių) ar kadagių eteriniai aliejai. Norintiems malonesnio aromato patariama naudoti pipirmėmėčių ar levandų eterinį aliejų. Šiais aliejais galima sudrėkinti drabužių kraštelius, praskiedus augaliniu aliejumi, levandų ar arbatmedžio eteriniu aliejumi galima tepti odą arba gydyti niežinčius įgėlimus. Netinkami uodų atbaidymui saldūs gėlių ar vaisių aromatą turintys eteriniai aliejai – rožių, jazminų ir pan. Šie aliejai, priešingai – gali netgi pritraukti vabzdžius.
Vis populiarėjant aliejams, eteriniams aliejams ir jų panaudojimo būdams: kosmetikoje, farmacijoje, maisto pramonėje, parfumerijoje, keičiasi ir jų išgavimo metodai. Aliejų spaudimas ir eterinių aliejų distiliavimas, tai seniausi ir dažniausiai taikomi būdai. Tačiau technologijos skverbiasi ir į šią sritį, kurdamos naują išgavimo techniką - superkritinę skystąją ekstrakciją anglies dvideginiu (CO2). Šiuo metodu išgauti ekstraktai vis dažniau pakeičia spaudimo būdu išgautus augalinius aliejus, parfumerinius absoliutus, kurių gamybai naudojami agresyvūs chemikalai, ir net eterinius aliejus, kurie tik iš dalies atspindi tikrąjį gyvo augalo kvapą.
Puiklapių, dar vadinamų tamanų, aliejus, tikrai nusipelnė savo puikumą atspindinčio vardo. Tačiau klientėms jį pasiūlius dažnai išgirstame klausimą, o kas tas tamanu? Taigi skubame Jus supažindinti su tamanų aliejumi ir jo savybėmis.
„Amžinai gyvenančios gėlė“ - taip dar yra vadinami šlamučiai, nes išlaiko savo formą ir spalvą netgi tada, kai yra nuskinami bei sudžiovinami. Neretai sutiksite ir žodį „Immortelle“, kuris reiškia nemirtingumą.
Kosmetinis molis - natūralus gamtos produktas, kadaise plačiai vartotas visų tipų sveikatos problemoms spręsti, vėliau kuriam laikui gerokai primirštas. Nieko nuostabaus, juk atsirado vaistai, kosmetika gražiose pakuotėse ir atrodo, kam čia reikia gydytis ar gražintis statybinėmis medžiagomis, ar ne? Tačiau dabar molis išgyvena tikrą atgimimą. Žmonės nusivylę sintetiniais gaminiais gręžiasi į natūralius, gamtos dovanojamus lobius, o kosmetiniai moliai stebina gausa puikių savybių.